کاهش ۵۹۵ واحدی شاخص کل

کاهش ۵۹۵ واحدی شاخص کل

به گزارش خبرنگار مهر در ادامه معاملات امروز بازار سهام (بورس و فرابورس) بیش از ۹ میلیارد و ۳۸۹ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۵۷ هزار و ۳۸۱ میلیارد ریال و در بیش از ۴۶۹ هزار و ۴۹۰ نوبت معامله شد.

در ادامه معاملات بورس تهران بیش از پنج میلیارد و ۲۰۶ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۳۷ هزار و ۳۶۸ میلیارد ریال و در ۳۰۱ هزار و ۱۶۹ نوبت معامله شد.

همچنین شاخص کل (هم‌وزن) با ۲۱۸ واحد افزایش به ۳۳۸ هزار و ۹۵۴ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با ۱۳۶ واحد رشد به ۲۱۱ هزار و ۶۶۴ واحد رسید.

شاخص بازار اول، ۴۸۵ واحد و شاخص بازار دوم، یک‌هزار و ۴۴ واحد کاهش داشتند.

علاوه بر این در بین همه نمادها، نماد معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با یک هزار و ۱۵۱ واحد، توسعه معادن و فلزات (ومعادن) با ۶۳۰ واحد، ایران خودرو (خودرو) با ۱۹۶ واحد، صنایع شیمیایی ایران (شیران) با ۱۷۳ واحد، فولاد آلیاژی ایران (فولاژ) با ۸۴ واحد و فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۷۳ واحد با تأثیر مثبت بر شاخص بورس همراه شدند.

در مقابل پتروشیمی پردیس (شپدیس) با ۹۸۸ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با ۸۹۳ واحد، پتروشیمی شیراز (شیراز) با ۲۷۸ واحد، گروه دارویی برکت (برکت) با ۱۳۴ واحد، گروه مپنا (رمپنا) با ۱۱۰ واحد و گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با ۱۰۱ واحد تأثیر منفی بر شاخص بورس داشتند.

برپایه این گزارش، امروز نماد شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی (شستا)، معدنی دماوند (کدما)، پالایش نفت تهران (شتران)، ایران‌خودرو (خودرو)، لامپ پارس شهاب (بشهاب)، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) و سایپا (خساپا) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه فلزات اساسی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۲۸۱ میلیون و ۷۴۲ هزار برگه سهم به ارزش ۲ هزار و ۳۱۰ میلیارد ریال دادوستد شد.

منبع : مهر