کاپیتان تیم ملی کاراته شنبه روی تاتامی لیگ جهانی مبارزه می‌کند

کاپیتان تیم ملی کاراته شنبه روی تاتامی لیگ جهانی مبارزه می‌کند

به گزارش خبرنگار مهر، چهارمین و آخرین مرحله از رقابتهای لیگ جهانی کاراته موسوم به کاراته وان با حضور یک نماینده از ایران جمعه هفته جاری آغاز می شود. در این دوره از مسابقات، نزدیک به ۴۲۰ کاراته کا از ۵۵ کشور جهان در سالن زسکا شهر مسکو با هم رقابت خواهند کرد.

ذبیح الله پورشیب تنها نماینده کاراته ایران برای حضور در این مسابقات صبح روز گذشته به همراه حسن روحانی مربی تیم ملی راهی مسکو شد. این کاراته کا ایران روز شنبه دهم مهرماه از ساعت ۱۴:۳۰ ( به وقت تهران) مسابقات خود را آغاز می‌کند و در صورت صعود به دیدار نهایی، روز یکشنبه ۱۱ مهرماه برای کسب مدال به روی تاتامی می‌رود.

در وزن ۸۴- کیلوگرم ۳۰ کاراته کا حضور دارند که از میان کاراته کاهای حاضر در المپیک توکیو، تنها «دانیار یولداشف» قزاقستانی حضور دارد و سایر نفرات غایب هستند.

سرگروه تیم ملی کشورمان که با ۴۲۰ امتیاز اختلاف نسبت به «آکتاش» ترکیه‌ای نفر دوم رنکینگ این وزن است به عنوان سید یک در قرعه کشی شرکت خواهد کرد.

وی در صورت کسب مدال می‌تواند به صدر جدول صعود کرده و نفر اول این وزن شود. این مدال عنوان «گرند وینری» سال ۲۰۲۱ را برای او به ارمغان خواهد آورد.

منبع : مهر