کریستین بیل و رابرت پتینسون دوبلور انگلیسی انیمیشن میازاکی شدند

کریستین بیل و رابرت پتینسون دوبلور انگلیسی انیمیشن میازاکی شدند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از د رپ، فیلم «پسر و مرغ ماهی‌خوار» جدیدترین انیمیشن هایائو میازاکی بازیگران دوبله انگلیسی خود را انتخاب کرد که شامل کریستین بیل، دیو باتیستا، جما چان، ویلم دافو، کارن فوکوهارا، مارک همیل، رابرت پتینسون و فلورانس پیو می‌شود.
لوکا پادووان، مامودو آتی، تونی رولوری و دن استیونزهم دیگر صداپیشگان این فیلم خواهند بود.
لوکا پادوان در نقش سوما سانتوکی، پتینسون در نقش مرغ‌ماهی خوار خاکستری، فوکوهارا در نقش لیدی هیمی، چان در نقش ناتسوکو و بیل در نقش شیوچی ماکی صداپیشگی خواهند کرد.
این انیمیشن فانتزی تابستان امسال بدون بهره‌گیری از هر نوع تبلیغاتی در ژاپن اکران شد. این فیلم که به معنی بازگشت میازاکی به فیلمسازی پس از بازنشستگی قبلی وی بود برای دوستداران آثار وی به منزله یک رویداد خاص بود و کسانی که فیلم را دیدند، چه در ژاپن و چه در جشنواره های بعدی، آن را تحسین کردند.
اولین نمایش جهانی «پسر و مرغ‌ماهی‌خوار» ماه گذشته به عنوان افتتاحیه جشنواره فیلم تورنتو بود و پس از آن در اروپا با جشنواره بین‌المللی فیلم سن سباستین به نمایش درآمد. این فیلم به تازگی اولین نمایش خود در بریتانیا را با نمایش در جشنواره فیلم لندن تجربه کرد و نمایش آی‌مکس آن، فردا شب برای افتتاحیه جشنواره فیلم انیمیشن «ایز» انتخاب شده است.
به گزارش ددلاین، این فیلم که اولین فیلم هایائو میازاکی در یک دهه اخیر است، در نسخه‌های ژاپنی و انگلیسی زبان ۸ دسامبر امسال (۱۷ آذر) در آمریکا اکران می‌شود.
این انیمیشن که با الهام از رمانی به همین نام نوشته گنزابورو یوشینو در سال ۱۹۳۷ ساخته شده نوجوانی را دنبال می‌کند که از جنگ جهانی در سال ۱۹۴۳ فرار می‌کند و به قلمروی خارق‌العاده زنده‌ها، مردگان و مرغ ماهی خوار سخنگو می‌رسد.