کسب مدال طلای نجات غریق در رقابت نظامیان جهان توسط تیم ارتش ایران

کسب مدال طلای نجات غریق در رقابت نظامیان جهان توسط تیم ارتش ایران

به گزارش خبرگزاری مهر، امیر سرتیپ دوم حسین امیدی رئیس سازمان تربیت بدنی ارتش گفت: تیم اعزامی ارتش اولین مدال طلای نجات غریق بزرگسالان در مسابقات ورزشی نظامیان جهان (سیزم) را بدست آورد.

رئیس سازمان تربیت بدنی ارتش با اعلام این خبر که عنوان قهرمانی و مدال طلای مسابقات نجات غریق نظامیان جهان (سیزم) در ماده ۱۰۰ متر حمل آدمک با فین، به بهشاد علیزاده تعلق گرفت، گفت: در چارچوب برگزاری یازدهمین دوره مسابقات نجات غریق ارتش‌های جهان (سیزم) که در آمستردام هلند جریان دارد، امروز شاهد درخشش ورزشکاران پرتلاش و با غیرت تیم اعزامی ارتش جمهوری اسلامی ایران بودیم و توانستیم پرچم مقدس و خوشرنگ جمهوری اسلامی ایران را در یک آوردگاه مهم بین‌المللی به اهتزاز در بیاوریم.

وی ادامه داد: در بخش مسابقات داخل استخر با حضور بیست و چهار ورزشکار، بهشاد علیزاده با هدایت سروان سید جمال ساداتی، سرمربی تیم نجات غریق ارتش و نیروهای مسلح، در ماده ١٠٠ متر حمل آدمک با فین در رده نخست ایستاد و مدال طلا را از آن خود کرد.

امیر امیدی همچنین گفت: در این بخش رقابت سختی بین ورزشکاران کشورمان با بیست و چهار ورزشکار مطرح و عنوان‌دار جهان وجود داشت که به لطف خدا اول شدیم و ورزشکاران لهستان و اسپانیا به ترتیب دوم و سوم شدند و عنوان چهارمی هم با اختلاف بسیار اندک به ورزشکار دیگری از کشورمان رسید.

رئیس سازمان تربیت بدنی ارتش تصریح کرد: مسابقات نجات غریق نظامیان جهان با حضور ۱۲ کشور مطرح جهان از جمله برزیل، اسپانیا، هلند، ایتالیا، فرانسه، سوئیس، کانادا و … در بالاترین سطح ممکن در دو بخش استخر و دریا برنامه‌ریزی شده که رقابت‌های داخل استخر در ۱۰ ماده برگزار شد و ورزشکاران ارتش در ۵ ماده به فینال راه پیدا کردند و در نهایت در ماده ۱۰۰ متر حمل آدمک با فین مدال طلا را کسب کردیم و توانستیم رکوردهای ملی را بهبود ببخشیم و در ماده ۲۰۰ متر هم توانستیم سوپر رکورد کشور را جابجا کنیم.

وی در پایان افزود: در همین ماده خشایار حسینیان به عنوان چهارمی جهان دست یافت و همچنین در مسابقات ٤ در ٥٠ متر تیمی، تیم ارتش جمهوری اسلامی ایران توانست با اختلاف بسیار اندک نسبت به سه تیم برتر در جایگاه پنجم قرار گیرد.

منبع : مهر