کشتی ایران در سال جدید کار سختی‌تری را پیش رو دارد

کشتی ایران در سال جدید کار سختی‌تری را پیش رو دارد

ابراهیم جوادی دارنده مدال برنز المپیک ۱۹۷۲ مونیخ و چهار مدال طلای قهرمانی کشتی جهان با توجه به رویدادهای پیش روی کشتی ایران در سال جدید به خبرنگار مهر گفت: ملی پوشان کشورمان همواره ثابت کرده‌اند که در هر مقطع و زمانی از سال می‌توانند بدرخشند و با تکیه بر غیرت و توانمندی ذاتی خود در هر میدانی پیروز باشند، اما باید قبول کرد کار کشتی ایران در سال جدید به هیچ عنوان مثل سال گذشته نیست. ما در سال ۱۴۰۰ شاهد برگزاری المپیک توکیو و رقابتهای جهانی نروژ بودیم که خوشبختانه عملکرد کشتی کیران ایران در این میادین خوب بود، اما این موضوع کمی باید دقیق‌تر مورد بررسی قرار گیرد.

وی تصریح کرد: شرایط سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا در جهان همه چیز را تغییر داده بود که یکی از همین تغییرات برگزاری بازی‌های المگیک و رقابتهای جهانی در یکسال بود. چیزی که در سالهای قبل امکان نداشت و در سال المپیک، مسابقات جهانی برگزار نمی‌شد. همین موضوع باعث شده بود تا توان تیمی مدعیان کشتی جهان تقسیم شود و حتی برخی از قهرمانان و نامداران بزرگ کشتی دنیا قید حضور در یکی از این دو میدان مهم بین المللی از بزنند.

جوادی ادامه داد: به همین دلیل میدان برای تاخت و تاز برخی از کشتی گیران باز شد تا بتوانند در غیاب یا ناآماده بودن چهره‌های بزرگ، تا می‌توانند بدرخشند و در نهایت به افتخارات بزرگی دست یابند. البته این به معنای کم ارزش کردن زحمات و افتخارات ملی کشتی گیران ایران در میادین المپیک و جهانی نیست، اما همه چیز دست به دست هم داد تا بچه‌های ما بتوانند صاحب مدال‌های رنگارنگی شوند.

پیشکسوت کشتی کشورمان اظهار داشت: بی تردید رقابتهای جهانی امسال با مسابقات سال قبل متفاوت است چراکه تمامی مدعیان با توان و نیروی مضاعف پای به میدان می‌گذارند. هر چند که بچه‌ها ما هم شرایط یکسانی دارند و با نیروی مضاعفی مهیای مسابقات خواهند شد. البته تقارن بازی‌های آسیایی و رقابتهای جهانی در این مورد تأثیرگذار است که باید با درایت و برنامه ریزی دقیق متولیان کشتی و کادر فنی همراه شود.

وی به انتظارات بالای جامعه از کشتی به عنوان طلایه دار کاروان ورزشی ایران در میادین جهانی و المپیک اشاره کرد و گفت: حساب کشتی با رشته‌های دیگر جداست، چراکه مردم همواره از کشتی توقع موفقیت و کسب مدال دارند. به همین دلیل امیدوارم در میادین آسیایی و جهانی پیش رو هم پرچم کشتی مثل دوره‌های قبلی بالا باشد و گوش شکسته‌های کشورمان بتوانند از این میادین بزرگ سربلند خارج شوند.

جوادی در پایان خاطر نشان کرد: امیدوارم در سال جدید شاهد اتفاقات خوبی باشیم و ورزش ایران بتواند در مسیر موفقیت حرکت کند. هر چند که این موضوع مستلزم حمایت همه جانبه متولیان ورزش ایران و هماهنگی و اتحاد بین تمامی عوامل اجرایی است.

منبع : مهر