کشف تمام سرقت‌های روی داده در فرودگاه‌های کشور/ چهره‌زنی برای شناسایی حاملان مواد مخدر

کشف تمام سرقت‌های روی داده در فرودگاه‌های کشور/ چهره‌زنی برای شناسایی حاملان مواد مخدر

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ سردار مهدی معصوم‌بیگی با بیان اینکه پلیس فرودگاه، معرف پلیس نظام جمهوری اسلامی ایران است، اظهار کرد: مقابله با جرائم حوزه فرودگاهی مخصوصاً پیشگیری از ترانزیت کالا و ارز قاچاق، حمل مواد مخدر همچنین تأمین نظم و امنیت فرودگاه‌ها برای جابه‌جایی امن مسافران از اصلی‌ترین مأموریت‌های این پلیس است که با احساس مسئولیت بالا، هوشیاری و قاطعیت بیشتری اجرا می‌شود.

رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران افزود: پلیس فرودگاه‌های پلیس پیشگیری علاوه بر برقراری نظم و امنیت مطلوب در ایستگاه‌های پروازی، توفیقات قابل توجهی نیز در امر پیشگیری و کشف جرائم و جلوگیری از قاچاق کالا و ارز در هشت ماهه سال جاری داشته است.

وی با بیان اینکه در بازه زمانی یاد شده تمام سرقت‌های به وقوع پیوسته توسط همکارانم در پلیس فرودگاه کشف شده است، تصریح کرد: در این رابطه 189 متهم دستگیر و تحویل مراجع قضائی شده‌اند.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اقدامات این پلیس در امر مبارزه با قاچاق کالا و ارز، ادامه داد: برابر اعلام کارشناسان، ارزش ریالی مجموع کالا و ارز قاچاق کشف شده بیش از ۱۰۳ میلیارد تومان برآورد شده است که در این رابطه ۹۴۲ نفر نیز دستگیر شده‌اند.

معصوم‌بیگی میزان کشفیات مواد مخدر در هشت ماهه سال 1400 در سراسر فرودگاه‌های کشور را بیش از یک تن اعلام کرد و افزود: با چهره‌زنی و دقت عمل مأموران در گیت‌های بازرسی، 7 هزار و 822 متهم در این رابطه دستگیر شده‌اند.

رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: با تلاش و مجاهدت شبانه‌روزی همکارانم در فرودگاه‌های سراسر کشور قریب به 22 میلیون مسافر صنعت هوایی و بیش از 240 هزار سوتی پرواز داخلی و خارجی در امنیت کامل جابه‌جا شده‌اند.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم