کشف جرائم سایبری در استان سمنان ۳۲ درصد رشد داشت

کشف جرائم سایبری در استان سمنان ۳۲ درصد رشد داشت

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ محمد رضا فداییان پیش از ظهر دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران به میزبانی فرماندهی انتظامی استان سمنان ضمن بیان اینکه طی سال گذشته کشف جرایم سایبری در استان سمنان ۳۲ درصد رشد داشت، بیان کرد: کلاهبرداران سعی می‌کنند با انواع ترفندها نظیر ارسال لینک‌های آلوده به حساب اشخاص دسترسی داشته باشند لذا برای کاهش این جرم‌ها به همکاری رسانه‌ها و فعالان مجازی نیازمند هستیم.

وی افزود: سبد کالا، کمک معیشت، ابلاغیه دادگستری، سهام عدالت و شرکت در قرعه کشی‌ها و برنده شدن در مسابقات انواع ترفندهایی هستند که کلاهبرداران از آن برای خالی کردن حساب قربانی استفاده می‌کنند.

رئیس پلیس فتا استان سمنان ضمن بیان اینکه کشف جرایم سایبری در نوروز سال جاری افزایش داشته است، ابراز داشت: در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با رشد ۸۲ درصدی کشف جرایم سایبری مواجه هستیم.

فداییان در ادامه تصریح کرد: انجام خرید اینترنتی از سایت‌های غیر معتبر نیز یکی از مواردی که باعث افزایش کلاهبرداری حوزه سایبری می‌شود لذا کاربران باید از سایت‌های معتبر و دارای نماد اعتماد الکترونیک خرید خود را انجام دهند تا این نوع کلاهبرداری‌ها به صفر برسد.

وی افزود: از عموم مردم درخواست داریم بر روی لینک‌های غیر معتبر با منابع ناشناس، تبلیغات و قیمت‌های فریبنده در سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی به هیچ عنوان کلیک نکرده و هنگام مواجه بلافاصله پیام را حذف کنند.