کشف راز اصلی ثروت که معجزه می کند

کشف راز اصلی ثروت که معجزه می کند

یکی از اصلی ترین راه های کسب ثروت که شما نمی دانید این است که باید بتوانید به درستی بر روی کالاهای اصلی و پرسود موجود در کشور سرمایه گذاری کنید که یکی از این کالاها برنج هاشمی دمسیاه می باشد که می تواند نردبانی برای شما برای رسیدن به ثروت باشد.

برنج هاشمی دمسیاه

شاید برنج هاشمی دمسیاه در مصرف روزانه برنج شما جای زیادی نداشته باشد و زمان های بسیار کمی این برنج خوش ظعم و عطر مهمان خانه شما باشد. برنج دم سیاه یکی از برنج های با کیفیت و مرغوب است که بهتر است کمی بیشتر درباره اش بدانید.

تفاوت برنج دم سیاه با برنج هاشمی از دانستنی های جذاب دنیای برنج ها است که ممکن است، تمایل داشته باشید که بیشتر درباره آن بدانید. در این مقاله سعی کرده ایم تعریف درستی از برنج دم سیاه در اختیار شما همراه گرامی قرار بدیم و تفاوت های این دوننوع برنج را با یکدیگر مرور کنیم.

آیا تفاوت برنج دم سیاه با برنج هاشمی را می دانید. اگر علاقمند به دانستن این مطلب هستید، این مقاله را مطالعه کنید.
برنج مرغوب

راه‌هایی وجود دارد که با استفاده از آنها می‌توان برنج مرغوب و با کیفیتی را انتخاب کرد. نکته ای که همیشه باید توجه داشته باشید این است که برنج کهنه بهتر از برنج نو است برای همین برنج‌های قدیمی گران‌تر از برنج‌های محصول امسال هستند. علت این مساله نیز این است که برنج هم،مانند هردانه دیگری در ابتدا مقداری آب دارد که پس از برداشت و خشک کردن آن، آب درونش تبخیر می‌شود.

وقتی دانه برنج خشک، سفت و فشرده باشد هنگام پختن به خود آب جذب می‌کند و حجمش اضافه می‌شود و به اصطلاح ری می‌کند و در زمان دم‌کشیدن قد می‌کشد اما برنجی‌که امسال برداشت شده به‌خاطر اینکه در انبار نمانده و هنوز مقداری رطوبت در دانه‌های برنج وجود دارد.

image002 105 - کشف راز اصلی ثروت که معجزه می کند

برنج هاشمی

برنج هاشمی از آن گونه برنج های  ایرانی است که در برابر آفت های برنج ، مقاوم است. مثلا برنج حسن سرایی ( که جزو برنج های منقرض شده به حساب می آید ) از برنج هایی بود که برای کاشت آن، مقدار زیادی سم باید در واحد هکتار استفاده می شد. در حالی که برنج هاشمی ، به دلیل باریک بودن ساقه ، خود مانع حضور کرم ساقه خوار درون خود می شود. همین دلیلی است که کشاورز ، سم کمتری را برای دفع آفت استفاده نماید.این روش تشخیص برنج مرغوب و نامرغوب، بعد از خرید مقداری از برنج موردنظر میسر است. در این حالت، می‌توانید برای نمونه مقدار کمی از برنج موردنظر را خریداری کنید و پس از پخت برنج نمونه، عطر و کیفیت پخت آن را به صورت عملی بررسی کنید. برنج نامرغوب پس از پخت، عطر و بوی مطلوبی ندارد وهمه دانه‌های آن به طور کامل و یک‌دست پخته نمی‌شود.

image003 109 - کشف راز اصلی ثروت که معجزه می کند