کمتر از 3 ساعت تا پایان مهلت ثبت نام خودرو در سامانه یکپارچه/ اختلالات همچنان باقیست

کمتر از 3 ساعت تا پایان مهلت ثبت نام خودرو در سامانه یکپارچه/ اختلالات همچنان باقیست

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، براساس اعلام وزارت صنعت ثبت نام سومین مرحله فروش خودرو در سامانه یکپارچه از 16 شهریور ماه آغاز شد و امروز رأس ساعت 16 مهلت ثبت نام در این طرح به پایان خواهد رسید.

البته قرار بود ثبت نام در این مرحله از فروش خودرو روز گذشته به اتمام برسد اما درخواست مردم برای ثبت نام در این طرح باعث شد تا زمان تمدید شده و به ساعت 16 امروز 19 شهریورماه موکول شود.

بر این اساس، متقاضیان تا ساعت 16 امروز فرصت دارند تا در این مرحله از طرح فروش خودرو شرکت کنند.

نکته مهم این مرحله از طرح فروش بنا به گفته قالیباف فروش 50 درصد ظرفیت قرعه کشی به طرح جوانانی جمعیت و مادران دارای دو فرزند و بیشتر که فرزند آنها پس از آبان 1400 به دنیا امده اختصاص دارد علاوه بر این 20 درصد از ظرفیت قرعه کشی نیز به مالکان خودروهای فرسوده که قصد اسقاط و جایگزینی خودروهای خود را دارند تعلق پیدا کرده است.

بر اساس اعلام وزارت صنعت در این مرحله از فروش یکپارچه خودرو 176 هزار و 911 دستگاه خودرو عرضه شده است.  این موضوع نشان می دهد تنها 60 هزار خودرو در این مرحله عرضه شده که شاهد افت 40 درصدی نسبت به مرحله دوم و افت 65 درصدی نسبت به مرحله نخست فروش خودرو در سامانه یکپارچه هستیم.

در حال حاضر حدود سه ساعت تا پایان فروش خودرو در مرحله سوم طرح سامانه فروش باقیمانده و آن دسته از مردم که متقاضی خرید خودرو هستند به سایت مراجعه کرده و در تلاش برای ثبت نام هستند اما متأسفانه همانند روزهای گذشته سایت سامانه با اختلال روبروست و همین موضوع امکان ثبت نام را برای مردم سخت کرده است.

برخی از متقاضیان خرید خودرو در پی تماس با خبرگزاری تسنیم از عدم دسترسی یه سایت گله مند بوده و از تلاش چندین باره خود برای ثبت نام مطالبی را مطرح کرده اند. هنوز این موضوع برطرف نشده و مشخص نیست آیا این مشکل در این ساعات پایانی حل خواهد شد یا خیر.اما به نظر می رسد وزارت صنعت به عنوان ناظر در فروش خودرو در سامانه یکپارچه باید این اختلال را بررسی و در اسرع وقت برطرف نماید تا حقوق مصرف کنندگان تضییع نگردد.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم