گاز پروم باز هم ظرفیت تحویلی خود را کاهش داد

گاز پروم باز هم ظرفیت تحویلی خود را کاهش داد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، شرکت روسی گازپروم در نظر دارد با متوقف کردن یک موتور دیگر توربین های گازی خود، ظرفیت ارسال گاز خود را بار دیگر کاهش دهد.

گازپروم روز دوشنبه طی بیانیه ای اعلام کرد که اوایل روز چهارشنبه فعالیت یک موتور توربین گازی دیگر زیمنس را در ایستگاه کمپرسور پورتووایا متوقف می کند و در نتیجه تحویل روزانه گاز از این طریق را به ۳۳ میلیون متر مکعب یا ۲۰ درصد از ظرفیت کل خط لوله، کاهش خواهد داد.

در بخشی از بیانیه این شرکت بزرگ روسی آمده است که گازپروم با توجه به پایان حد فاصل زمانی پیش از تعمیرات اساسی ( با در نظر گرفتن وضعیت فنی موتور) کارکرد یک موتور توربین گازی دیگر زیمنس را در پورتووایا متوقف می کند. بنا به اعلام گازپروم ظرفیت تحویل گاز در این نقطه از ساعت ۷ روز ۲۷ جولای به وقت مسکو به۳۳ میلیون متر مکعب در روز خواهد رسید.

پیش از این «اورزلا فن در لاین» رئیس کمیسیون اروپا در مصاحبه با خبرگزاری «دی پی آ» آلمان که روز دوشنبه منتشر شد، هشدار داد که اتحادیه اروپا باید برای بدترین سناریوی یعنی توقف کامل گاز طبیعی از روسیه آماده شود. فن در لاین در ادامه صرف نظر از اقدامات گسترده ضد روسی غرب گفت که گازپروم عمدا سطح ذخیره سازی خود را پایین نگه داشته است.

منبع : مهر