۲۸.۸درصد از گروه های هدف در فارس دوز دوم واکسن کرونا دریافت کردند

۲۸.۸درصد از گروه های هدف در فارس دوز دوم واکسن کرونا دریافت کردند

                           

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر مهرزاد لطفی ظهر یکشنبه در نشست روزانه ستاد دانشگاهی مدیریت کرونا از مراجعه هزار و ۷۱۹ هم استانی به مراکز شانزده ساعته و دریافت خدمات تشخیصی و درمان سرپایی خبر داد و گفت: هنوز آمار مراجعه به این مراکز بالاست که نشان دهنده چرخه گسترده بیماری در سطح جامعه به دلیل کاهش رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی بین مردم است و این موضوع باید مورد توجه باشد که سهل انگاری در زمینه رعایت مسائل بهداشتی می‌تواند موج‌های بعدی کرونا را به دنبال داشته باشد.

وی با اشاره به کاهش نسبی ورودی بیمارستان‌ها نسبت به هفته‌های گذشته، افزود: طی شبانه روز گذشته برای نخستین بار از ابتدای شیوع کرونا تاکنون، آمار موارد ترخیص بیماران کرونا از موارد بستری جدید در بیمارستان‌های استان بیشتر بوده است، اما تعداد افرادی که در بخش‌های ویژه بیمارستان‌ها بستری هستند همچنان قابل توجه است.

او با بیان اینکه وضعیت کرونا در استان کماکان شکننده است، اضافه کرد: هرگونه تجمع می‌تواند باعث چرخش بیشتر ویروس کرونا در جامعه و در نتیجه افزایش موارد ابتلاء و بستری باشد، بنابراین لازم است تمام اقشار جامعه ضمن رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، از حضور در مکان‌های شلوغ به ویژه دورهمی های خانوادگی پرهیز کنند تا با کمک هم بتوانیم بر این اپیدمی غلبه کنیم.

رئیس دانشگاه در ادامه از فعالیت ۵۰ مرکز واکسیناسیون تجمیعی در استان خبر داد و گفت: از این تعداد، ۱۸ مرکز در نقاط مختلف کلان شهر شیراز راه اندازی شده تا مردم بتوانند به راحتی به نزدیک ترین مرکز مراجعه و برای دریافت واکسن کرونا اقدام کنند.

دکتر لطفی افزود: همچنین در تمامی شهرستان‌های استان نیز شبکه‌های بهداشتی درمانی به صورت فعال و شبانه روزی در زمینه واکسیناسیون کرونا ویروس و افزایش ایمنی و سلامت مردم استان پهناور فارس تلاش و فعالیت دارند.

او با اشاره به تزریق دوز اول واکسن کرونا به ۷۲ و نیم درصد گروه‌های هدف و تزریق دوز دوم واکسن کرونا به ۲۸ و هشت دهم درصد از گروه‌های هدف در استان، از مردم و به ویژه کسانی که دوز اول واکسن را دریافت کرده‌اند، خواست بر اساس زمان تعیین شده به مراکز واکسیناسیون مراجعه کرده و با دریافت دوز دوم واکسن، ایمنی خود را در برابر این بیماری افزایش دهند و با انجام واکسیناسیون عمومی و رعایت برنامه‌های بهداشتی، بتوانیم هرچه زودتر به شرایط عادی زندگی بدون کرونا بازگردیم.

رئیس دانشگاه بهترین واکسن را در دسترس ترین واکسن دانست و تاکید کرد: مردم نباید به انتظار نوع خاصی از واکسن کرونا بمانند و فرصت ایمن سازی خود و کمک به ریشه کنی هرچه سریع‌تر بیماری کووید ۱۹ را از دست بدهند.

منبع : مهر