۳۰۰ میلیارد تومان تجهیزات خودحفاظتی به پلیس اضافه شد

۳۰۰ میلیارد تومان تجهیزات خودحفاظتی به پلیس اضافه شد

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار قاسم رضایی در حاشیه الحاق تجهیزات به یگان‌های عملیاتی فراجا در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بر روح بلند و ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) و ارواح طیبه شهدای والامقام انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس، مدافعان حرم و حریم نظم و امنیت به ویژه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، همرزمانش و شهیدان انتظامی درود و رحمت می‌فرستیم و برای مقام معظم رهبری ” مدظله العالی” آرزوی طول عمر توأم با صحت و سلامتی روزافزون داریم.

وی با تبریک دهه کرامت افزود: در آستانه میلاد باسعادت امام هشتم امام رضا (ع) هستیم و این ایام را نیز به همه مردم عزیز ایران اسلامی، همرزمانم و خانواده‌های محترمشان تبریک و تهنیت عرض می‌کنم.

جانشین فرمانده کل انتظامی در ادامه درباره الحاق تجهیزات به یگان‌های عملیاتی فراجا گفت: الحاق تجهیزات به یگان‌های عملیاتی فراجا با هدف تقویت توان و بنیه عملیاتی پلیس همواره در دستور کار بوده و امروز نیز شاهد الحاق تجهیزات نوین به برخی از یگان‌های عملیاتی فراجا هستیم.

تقویت پلیس؛ توسعه و تقویت امنیت کشور

وی با بیان اینکه تقویت پلیس به منزله تقویت امنیت کشور است، ادامه داد: در طول دو سال گذشته ۷ مرحله الحاق تجیهزات به یگان‌های عملیاتی فراجا متناسب با نیازهای مأموریتی پلیس‌ها و رده‌های تخصصی صورت گرفته و امروز نیز همزمان با ایام دهه کرامت و در آستانه ولادت باسعادت امام رضا (ع) شاهد برگزاری مراسم دیگری از الحاق تجهیزات به یگان‌های عملیاتی هستیم که ۵۲۷ دستگاه انواع خودرو و موتورسیکلت وارد چرخه عملیاتی برخی پلیس‌ها می‌شود.

سردار رضایی با تاکید بر اینکه الحاق تجهیزات به روز قطعاً به ارتقا تحرک عملیاتی پلیس در صحنه‌های مأموریتی کمک شایانی می‌کند خاطر نشان کرد: این الحاق تجهیزاتی مژده‌ای برای دوستداران پلیس و امنیت کشور، همکارانم و خانواده‌هایشان است. چرا که این تجهیزات به اجرای هر چه بهتر مأموریت‌ها می‌انجامد در عین حال با وجود ارتقا استاندارد و ایمنی تجهیزات، شاهد خسارات کمتر جانی به همکارانمان خواهیم بود.

جانشین فرمانده کل انتظامی یادآور شد: امروز ۳۰۰ میلیارد تومان تجهیزات جدید به یگان‌های عملیاتی تحویل می‌شود و بخشی از این تجهیزات ضمن کمک به ارتقا تحرک عملیاتی، باعث خودحفاظتی نیروهای پلیس در صحنه‌های مأموریتی می‌شود.

بومی سازی تجهیزات

سردار رضایی ادامه داد: بخش اعظمی از این تجهیزات ساخت داخل و بومی سازی شده است و برای تولید آن از دانش و تخصص نخبگان درون سازمانی بهره برده ایم.

وی با بیان اینکه تحول خوبی را در حوزه پشتیبانی آمادی از پلیس‌های تخصصی و عملیاتی شاهدیم ادامه داد: با توجه به ماهیت مأموریتی انتظامی برای تأمین نظم و امنیت در کشور، این مجموعه هم انسان محور و هم تجهیزات محور است. بنابراین ضمن اینکه ارتقا دانش و مهارت نیروهای پلیس را یک اولویت اساسی و مهم می‌دانیم بر تجهیز امکاناتی پلیس‌های تخصصی نیز تاکید داریم و برگزاری این آئین رونمایی در تداوم الحاق تجهیزات گذشته، بیانگر این مهم است.

سردار رضایی با بیان اینکه مردم با دیدن پلیس مجهز احساس خرسندی و رضایت دارند، عنوان کرد: تکرار می‌کنم تجهیز امکاناتی پلیس به توسعه امنیت منتج می‌شود، هر چند در این موضوع تا رسیدن به نقطه ایده آل فاصله داریم اما انصافاً اقدامات خوبی در زمینه پشتیبانی تجهیزاتی و آمادی از پلیس‌های تخصصی و یگان‌های عملیاتی صورت گرفته و این روند و روال به جد ادامه دارد.

وی با بیان اینکه مطابق فرمایش و تدبیر مقام معظم رهبری در برنامه هفتم توسعه مسئله محور حرکت می‌کنیم، بیان کرد: ان شاء الله با برنامه ریزی و پشتیبانی دولت و مجلس شورای اسلامی، در برنامه هفتم توسعه شاهد جهش مناسبی در تأمین نیازهای میدانی و عملیاتی پلیس باشیم.

کاهش تصادفات و جان باختگان جاده‌ای؛ اولویت پلیس

سردار رضایی در ادامه درباره اقدامات فرماندهی انتظامی برای کاهش تصادفات و جان باختگان جاده‌ای عنوان کرد: همان طور که می‌دانید مولفه‌هایی چون جاده، خودرو، راننده و … در وقوع تصادفات سهم و نقش دارند؛ مجموعه انتظامی با شناسایی نقاط حادثه خیز و تلاش برای رفع این نقاط در کنار سایر اقدامات، مأموریت خود را برای کاهش تصادفات و جان باختگان جاده‌ای به جد دنبال می‌کنند.

وی افزود: در هر حال تقویت زیرساخت‌های جاده‌ای در کنار تولید خودروهای ایمن و همچنین رعایت مقررات و قوانین رانندگی توسط رانندگان یک اصل اساسی در کاهش تصادفات و جان باختگان جاده‌ای است و مجموعه انتظامی برای تحقق این مهم یعنی کاهش تصادفات و جان باختگان جاده‌ای تمرکز و تلاش حداکثری دارد اما شایسته است که همه دستگاه‌های مسئول در این حوزه پای کار باشند و سهم و نقش خود را ایفا کنند.

منبع : مهر