۴۹ بیمار کرونایی در مراکز درمانی چهارمحال و بختیاری بستری هستند

۴۹ بیمار کرونایی در مراکز درمانی چهارمحال و بختیاری بستری هستند

به گزارش خبرگزاری مهر، ارسلان خالدی فر با بیان اینکه در شبانه روز گذشته ۵۳ نفر با علائم بالینی مشکوک به کرونا به مراکز درمانی چهارمحال و بختیاری مراجعه کردند، اظهار کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون بیش از ۲۸۹ هزار و ۳۹۲ مورد نمونه‌گیری ابتلای کرونا در استان انجام شده است.

وی گفت: هم‌اکنون هفت بیمار با شرایط وخیم در بخش‌های ویژه مراکز درمانی چهارمحال و بختیاری بستری هستند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد تصریح کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون بیش از ۹۷ هزار و ۱۳۸ نفر در استان چهارمحال و بختیاری به این بیماری مبتلا شده‌اند.

خالدی فر تعداد بیماران بستری در بیمارستان‌های استان را ۴۹ نفر اعلام کرد و افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته با فوت یک بیمار کرونایی در استان مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلاء به بیماری کرونا در چهارمحال و بختیاری هزار و ۸۳۹ نفر رسیده است.

وی عنوان کرد: طی شبانه روز گذشته ۲۱ بیمار مبتلا به کرونا در چهارمحال و بختیاری شناسایی شده است که از این تعداد ۱۰ بیمار در مراکز درمانی استان بستری و تحت درمان قرار گرفته‌اند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با بیان اینکه در حال حاضر تنها شهرستان «کوهرنگ»، «سامان»، «فارسان»، «لردگان» و «خانمیرزا» در حالت زرد کرونایی قرار دارد، مطرح کرد: شهرستان‌های «بن»، «اردل»، «شهرکرد» در وضعیت نارنجی و شهرستان‌های «کیار» و «بروجن» در وضعیت قرمز ابتلاء به کرونا قرار دارند.

منبع : مهر