۴ هزار قبضه سلاح در مرزهای کشور کشف شد

۴ هزار قبضه سلاح در مرزهای کشور کشف شد

به گزارش خبرنگار مهر، سردار احمد علی گودرزی ظهر شنبه در حاشیه آئین دانش‌آموختگی فراگیران مرکز آموزش مرزبانی خراسان رضوی در مشهد اظهار کرد: مرزبانان طی یک سال گذشته هزار و ۱۴۸ قاچاقچی مسلح که برای رساندن کالاهای قاچاق قصد ورود به کشور را داشتند دستگیر کردند.

فرمانده مرزبانی جمهوری اسلامی ایران افزود: قاچاق و ورود کالاهای قاچاق از توطئه‌های استکبار علیه کشور است و در مرزها به صورت قاطع با پدیده قاچاق برخورد می‌شود.

وی بیان کرد: طی یک سال گذشته ۲ هزار و ۲۷۰ پرونده قاچاق در مرزبانی تشکیل شده همچنین چهار هزار و ۷۲۰ میلیارد تومان عوارض نیز از قاچاقچیان اخذ و به حساب دولت واریز شده است.

گودرزی افزود: مرزبانان با فراگیری آموزش‌های تخصصی و رزمی و در اختیار داشتن سیستم‌های الکترونیکی و اپتیکی در محافظت از مرزها به خوبی عمل می‌کنند و اجازه تجاورز به اشرار و بیگانگان را نمی‌دهند.

فرمانده مرزبانی جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: دشمن خارجی و اشرار مسلح، قصد نفوذ و ایجاد ناامنی در داخل کشور را دارند به طوری که در سه روز قبل ۲ مورد درگیری با اشرار در استان کردستان رخ داد که در این ۲ عملیات تعداد زیادی سلاح از اشرار کشف شد و تعدادی نیز به هلاکت رسیدند.

وی افزود: همچنین در این درگیریها ۲ نفر از درجه داران مرزبانی نیز شهید شدند و یک مرزبان درجه دار هم با اصابت گلوله مجروح شد.

منبع : مهر