۵ نقره و برنز سهم ملی پوشان تکواندو ایران از روز اول رقابت‌ها

۵ نقره و برنز سهم ملی پوشان تکواندو ایران از روز اول رقابت‌ها

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، تورنمنت آزاد تکواندو کره جنوبی از امروز ۲۹ ژوئن (هشتم تیر ماه) آغاز و تا پنجم ژوئیه (چهارده تیر ماه) در سالن هوبان به میزبانی شهر «چانچئون» برگزار خواهد شد که تیم ملی امید و بزرگسالان ایران در گروه آقایان در این رقابت ها شرکت کرده است.

در روز اول، مسابقات در اوزان ۵۴kg, -۵۸kg, -۸۰kg, +۸۷kg و ۸۰+ کیلوگرم برگزار شد که مهدی حاجی موسایی نماینده وزن ۵۴- کیلوگرم کشورمان در دیدار اول نماینده ژاپن را ۲ بر صفر در راند شماری از پیش روی برداشت و در مرحله یک چهارم نهایی برابر کیم از کره جنوبی ۲ بر صفر ( راند یک ۱۵ بر یک برنده حاجی موسایی -راند دوم ۵ اخطاره شدن کیم و برنده حاجی موسایی) به برتری رسید. در مرحله نیمه نهایی باز هم نماینده شایسته کشورمان بود که توانست ۲ بر یک بر باربوسا از فلیپین (۱۳-۱۱ راند اول برنده از فیلیپین – ۲۰-۲ راند دوم برنده مهدی و۱۱-۸ راند سوم برنده مهدی) غلبه کند و به فینال برسد.

در دیدار فینال حاجی موسایی مقابل پارک از کشور میزبان ۱۴-۱۰ در راند اول و ۱۶-۱۵ راند دوم نتیجه را واگذار کرد و به مدال نقره رسید. پیشتر حاجی موسایی در رقابت های قهرمانی آسیا ۲۰۲۲ چانچئون به مدال نقره این رقابت ها رسیده بود.

در وزن ۸۷+ کیلوگرم، علی نادعلیان در دیدار اول راند اول ۹ بر ۳ و راند دوم ۱۰ بر ۷ مقابل یو از کره جنوبی به برتری رسید و در مرحله نیمه نهایی برابر لی از کره جنوبی در راند شماری با نتیجه ۲ بر صفر دیدار را واگذار کرد و به مدال برنز بسنده کرد. نادعلیان مانند حاجی موسایی در رقابت های قهرمانی تکواندو آسیا صاحب گردن آویز نقره شده است.

در همین وزن نیز، علی نجفی مقابل امیرعلی اکبری افغانستان ۲ بر یک در راند شماری (راند اول ۷-۲ – راند دوم ۵ اخطاره شدن نجفی و برنده نماینده افغانستان – راند سوم پنج اخطاره شدن حریف نجفی) پیروز شد و به مرحله نیمه نهایی رسید اما در این مرحله به دلیل مصدومیت بازی را به بائه از کره جنوبی واگذار کرد و به مدال برنز دست یافت.

در وزن ۸۰- کیلوگرم و در مرحله یک هشتم نهایی مهران برخورداری ۲ بر یک (۳-۳ راند اول- مهران برخوداری -۴-۲ راند دوم – ژانگ – ۷-۵ راند سوم برخورداری ) از سد ژانگ از کشور چین گذشت و در مرحله یک چهارم نهایی حریف آلتانگرل مغولستانی شد و در ۲ راند پیاپی با نتایج ۹-۲ در راند اول و ۱۲-۲ در راند دوم برد و به مرحله نیمه نهایی رسید. در این مرحله، نماینده وزن ۸۰- کیلوگرم کشورمان ۲ بر یک مقابل بوین از کره جنوبی در راند شماری (۱۱-۹ راند اول نماینده کره -۷-۳ راند دوم برخورداری – ۴-۳ راند سوم نماینده کره) باخت و به مدال برنز رسید.

در همین وزن، علی اشکوریان ۲ بر صفر سووینی استرالیا را در مرحله یک هشتم نهایی از پیش روی برداشت و در مرحله بعدی ۲ بر یک (۹-۲ راند اول برنده اشکوریان – ۱۲-۲ راند دوم برنده اشکوریان ) از سد رامش حسینی از افغانستان گذشت. در مرحله نیمه نهایی نماینده کشورمان با نتیجه ۲ بر یک در راندشماری مقابل تکواندوکاری از کشور میزبان با نتیجه ۲ بر یک در راندشماری شکست خورد و به مدال برنز بسنده کرد.

حسین لطفی دیگر نماینده ایران در وزن ۵۸- کیلوگرم بود که در دیدار اول ۲ بر یک مقابل لی چانگ یئونگ از کره جنوبی باخت و دستش از مدال کوتاه ماند.

گفتنی است روز دوم رقابت ها در اوزان در اوزان ۶۳kg, -۶۸kg, -۷۴kg, -۸۷kg در بخش مردان و اوزان ۴۹kg, -۵۷kg, -۷۳kg, +۷۳kg- پیگیری خواهد شد.

منبع : مهر