10 نکته مهم برای راهنمای خرید چرخ خیاطی استوک

10 نکته مهم برای راهنمای خرید چرخ خیاطی استوک

چرخ خیاطی استوک بهترین گزینه برای افرادی است که می خواهند بهترین چرخ خیاطی را با امکانات پیشرفته و به روز با هزینه ای به صرفه و کمتر از قیمت اصلی خریداری کنند. از معروفترین و بهترین چرخ خیاطی های استوک می توان به مارک های ژانومه و برادر که ساخته کشور ژاپن هستند، اشاره کرد. در ادامه به طور کامل تری در مورد خرید چرخ خیاطی صنعتی و خانگی به صورت استوک و نکات مهم هنگام خرید چرخ خیاطی های استوک صحبت خواهیم کرد.

چرخ خیاطی استوک چیست؟

استوک درواقع یک کلمه خارجی است که به معنی کالای ذخیره و انبار شده می باشد و معمولا برای کالاهایی به کار می رود که به فروش نرسیده و در انبار نگهداری می شوند. این محصولات معمولا با قیمت کمتری از قیمت اصلی به کشورهای دیگر فروخته می شود. در صورتی که در ایران کالاهای استوک معمولا کالاهایی هستند که از پلمپ خارج شده و به مصرف رسیده باشند. الزاما کالاهای استوک کالاهای دست دوم نیستند که عمر مفید خود را برای کاربر قبلی خود کرده باشد، هرچند زمان کمی هم مورد استفاده قرار گرفته باشند باز در دسته کالاهای استوک قرار می گیرند. درمورد چرخ خیاطی های استوک نیز همین امر صادق است. چرخ خیاطی های استوک، چرخ خیاطی هایی هستند که در کشورهای پیشرفته و سازنده خود برای مدت بسیار کوتاهی و گاها برای تست از آکبند خارج شده و به دلایل مختلفی مثل نداشتن جعبه، آکبند نبودن قطعات و… به فروش نرسیده اند. بعضی از چرخ خیاطی ها هم هستند که به دلایل مختلفی به فروش نمیرسند و پس از مدتی جزو مدل های قدیمی محسوب می شوند، به این چرخ های خیاطی هم استوک می گویند. یکی از بهترین چرخ خیاطی خانگی که شناخته شده ترین و محبوب ترین چرخ خیاطی ها در بازار ایران هم به حساب می آید، چرخ خیاطی ژانومه است که ساخته کشور ژاپن بوده و بسیاری از مدل های آن به صورت استوک وارد بازار ایران شده است. از دیگر مارک های چرخ خیاطی که استوک آن هم در بازار طرفداران بسیار زیادی دارد، مارک چرخ خیاطی برادر و سردوزهای آن است.

چرخ خیاطی استوک چیست؟

ویژگی های چرخ خیاطی استوک

چرخ خیاطی های استوک از کیفیت و کارایی بالایی برخوردار هستند و با توجه به امکاناتی که به کاربران خود ارائه می دهند از دیگر محصولات مشابه خود، از رده قیمتی مناسب تری برخوردار هستند. قیمت چرخ خیاطی استوک از جمله مواردی است که که چرخ خیاطی استوک را نسبت به چرخ خیاطی های نو پرطرفدار کرده است. چرخ خیاطی های استوک ویژگی هایی دارند که در صورت عدم توجه به آن ها و بررسی نکردن این ویژگی ها، ممکن است دچار مشکلاتی شوید که خسارات مالی برای شما به همراه داشته باشد. از جمله این ویژگی ها عبارت است از:

 • چرخ خیاطی های استوک با مشابه آکبند و نوی خود، هیچ تفاوتی ندارند.
 • چرخ خیاطی استوک دارای ظاهری ساده است
 • کار کردن با چرخ خیاطی های استوک بدون پیچیدگی بوده و مکانیزم بسیار ساده ای دارد.
 • چرخ خیاطی های استوک از قیمت منصفانه و بسیار پایین تری نسبت به دیگر چرخ خیاطی برخوردار است.
 • چرخ خیاطی های استوک امکان نقد شوندگی بالایی داشته و فروش آن ها نسبت به چرخ های نو بسیار راحت تر اتفاق می افتد.
 • برخورداری از ضمانت و گارانتی اصالت چرخ خیاطی های استوک توسط فروشگاه های معتبر

مزایای خرید چرخ خیاطی استوک

خرید چرخ خیاطی های استوک درصورتی که از بهترین مارک های دنیا بوده و در سلامت کامل باشند، از مزایای زیادی برخوردار هستند. از جمله فواید خرید چرخ خیاطی استوک می توان به موارد زیر اشاره کرد که عبارت است از:

 • خرید چرخ خیاطی استوک از قیمت بسیار پایین تری نسبت به چرخ خیاطی های نو و آکبند برخوردار هستند.
 • چرخ خیاطی های استوک به نسبت چرخ خیاطی های نوی امروزی، از کیفیت بهتر و بالاتری برخوردار هستند.
 • در بازار ایران به جهت محبوبیت بالایی که دارد، از قیمت منصفانه ای برخوردار است.
 • فروشگاه های عرضه کننده چرخ خیاطی استوک، غالبا به همراه ضمانت و گارانتی به فروش این چرخ خیاطی ها می پردازند.
 • عملکرد چرخ خیاطی استوک با چرخ خیاطی های دیگر تفاوتی نداشته و حتی در برخی مواقع از کیفیت بهتری نیز برخوردار هستند.
 • مدل های چرخ خیاطی استوک از عمر بسیار بالایی برخوردارند.
 • از دیگر مزایای دستگاه های استوک سادگی کار کردن با آن ها و عدم پیچیدگی در استفاده از آن ها است.
بهترین مدل چرخ خیاطی ژانومه استوک

معایب چرخ خیاطی استوک

چرخ خیاطی استوک به دلیل مزایایی که دارد، طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است اما در این میان برخی افراد سودجو نیز هستند که ممکن است چرخ خیاطی های مستهلک و از کار افتاده را به عنوان چرخ خیاطی های استوک جا بزنند. در برخی مواقع دیده شده است که چرخ خیاطی های کار کرده برندهای متفرقه را به عنوان برندی از چرخ خیاطی های ساخته شده در ژاپن به مشتریان نا آگاه بفروشند. در این شرایط طبیعی است که مشتریان اعتماد خود را نسبت به خرید چرخ خیاطی های استوک از دست داده و نسبت به خرید آن ها حس خوبی نداشته باشند. از جمله معایب دیگری که ممکن است کاربران با آن هنگام خرید چرخ خیاطی استوک مواجه شوند عبارت است از:

 • راحت نبودن تشخیص چرخ خیاطی دست دوم از چرخ خیاطی استوک
 • عدم برخورداری از تکنولوژی های جدید در چرخ خیاطی های استوک
 • در صورت بروز برخی مشکلات و یا وارد شدن صدمات احتمالی به دستگاه ها، امکان تامین برخی قطعات ممکن است وجود نداشته باشد.
 • برخی از چرخ خیاطی های استوک ممکن است نسبت به چرخ خیاطی های امروزی تر، از زیبایی ظاهری کمتری برخوردار باشند.

نکات مهم هنگام خرید چرخ خیاطی استوک

اگر قصد خرید چرخ خیاطی استوک را داشته باشید، حتما از نکات مهمی که برای خرید لازم است به آن توجه کنید، آگاه هستید. مهمترین نکته این است که استوک بودن چرخ خیاطی ها نباید بر کیفیت آن ها تاثیر گذاشته باشد و شما ناخواسته خریدار چرخ خیاطی بی کیفیتی شوید. نکته های مهم دیگری هم وجود دارد که رعایت آن ها هنگام خرید چرخ خیاطی های استوک از اهمیت زیادی برخوردار است که عبارت است از:

 • توجه به طول عمر مفید چرخ خیاطی استوک
 • توجه به میزان استفاده ای که از چرخ خیاطی خود توقع دارید.
 • دقت به برخوردار بودن از گارانتی و ضمانت نامه معتبر چرخ خیاطی استوک
 • توجه به سرعت دوخت چرخ خیاطی استوکی که قصد خرید آن را دارید
 • قبل از خرید لازم است میزان بودجه خود و نوع چرخ خیاطی استوک خود را مشخص نمایید.
 • توجه به بلندی صدای چرخ خیاطی استوک
 • اطمینان از تعمیرپذیر بودن چرخ خیاطی استوکی که قصد خرید آن را دارید
 • تست گرفتن از چرخ خیاطی استوک پیش از خرید در صورت خرید حضوری
 • توجه به اعتبار فروشگاه چرخ خیاطی که قصد خرید چرخ استوک از آن را دارید.
قیمت چرخ خیاطی صنعتی استوک

معتبرترین فروشگاه برای خرید چرخ خیاطی استوک

همانطور که پیشتر گفتیم، برای خرید چرخ خیاطی استوک باید به نکات زیادی توجه کرد که از مهمترین نکات آن اعتبار فروشگاهی است که قصد خرید چرخ خیاطی استوک را از آن دارید. اگر از شخص ناآشنا و یا مغازه ای که از اعتبار یا سابقه کاری برخوردار نیست نسبت به خرید چرخ خود اقدام کنید، احتمال اینکه متضرر شده و برای شما خسارات مالی در پی داشته باشد بالا می رود. بازرگانی شفیعی به عنوان معتبرترین فروشگاه چرخ خیاطی با سابقه ای 50 ساله، در زمینه واردات و فروش چرخ خیاطی های نو و استوک فعالیت می کند. همچنین این مجموعه خدمات خود را به صورت حضوری و اینترنتی به کاربران و مشتریان خود عرضه می کند. سایت نخ سوزن و بازرگانی شفیعی، با ارائه خدمات مشاوره رایگان به مشتریان خود برای انتخاب بهترین چرخ خیاطی باعث برخورداری از آمار رضایت بسیار بالا از مشتریان و کاربران خود شده است. البته قیمت گذاری منصفانه و پایین ترین قیمت چرخ خیاطی نسبت به سایر رقبای فعال در این حوزه هم در میزان بالای رضایت بی تاثیر نبوده است.