2 پیشنهاد خودروسازان و قطعه سازان در جلسه شورای عالی امنیت ملی چه بود؟

2 پیشنهاد خودروسازان و قطعه سازان در جلسه شورای عالی امنیت ملی چه بود؟

آرش محبی نژاد در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در رابطه با جزئیات جلسه اخیر خودروسازان و قطعه سازان با شورای عالی امنیت ملی ، گفت: در جلسه  شورای عالی امنیت ملی با  حضور میرمحمدی معاونت اقتصادی دبیرخانه شورا برگزار و به جمع بندی رسید.

وی افزود: در این جلسه پیشنهادات شورای هماهنگی صنعت خودرو کشور متشکل از انجمن های قطعه سازان و خودروسازان اعلام شد که براساس آن  قرار شد جهت جلوگیری از استمرار ضرر و زیان خودروسازان و صنعت خودرو پیشنهاد عرضه قیمت در حاشیه بازار و همچنین عرضه خودرو در بورس مطرح شود.

وی با اعلام اینکه این دو پیشنهاد یک راهکار قانونی برای جلوگیری از زیان مستمر صنعت خودروسازان و قطعه سازان است، افزود: امیدواریم هرچه سریعتر این موارد به نتیجه برسد. 

 

دبیر انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان خودرو، تصریح کرد:  حضور نماینده صنعت خودرو در ستاد مقابله با تحریم کشور قطعی شده است . به اعتقاد ما برای  ارتقای تیراژ و کیفیت خودرو نمی شود به صورت دستوری عمل کرد و بایستی پیش نیازها و الزامات ارتقای کیفیت و ارتقای تیراژ فراهم شود تا این اتفاق بتواند در صنعت خودرو به وجود آید. 

وی اضافه کرد: مردم انتظارات به حقی دارند که امیدواریم با به کارگیری صحیح پتانسیل خودرو و درستی تصمیمات و سیاست گذاری در این حوزه شاهد رضایت مردم باشیم و  بلوغ صنعت خودرو در همین راستا محقق شود.

محبی نژاد در خصوص زمان به نتیجه رسیدن این دو پیشنهاد در شورای عالی امنیت ملی گفت: موضوعات  بایستی با دبیر شورا اقای شمخانی مطرح و مسیر قانونی آن با مجلس و دولت هماهنگ شود . جلسه بعدی با دبیر شورای عالی امنیت ملی است که امیدواریم به نتیجه مناسبی دست پیدا کنیم.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم