288 کشته و 4300 مجروح در تصادفات نوروزی/ توقیف 4600 خودرو

288 کشته و 4300 مجروح در تصادفات نوروزی/ توقیف 4600 خودرو

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ سردار سید کمال هادیانفر با اشاره به وضعیت ناپایدار جوی در محورهای شمالی و غربی کشور، اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته شرایط خاصی را در این محورها شاهد بودیم و به دلیل برف و بارندگی شدید در این محورها، اعمال محدودیت‌هایی صورت گرفت.

رئیس پلیس راهور با بیان اینکه شرایط جوی ناپاپدار و سردی هوا در گیلان و مازندران، منجر به افزایش سفرها در جنوب کشور شده است، گفت: در جنوب کشور نیز شرایط خاصی وجود دارد و متأسفانه تصادفات در محورهای جنوبی نیز افزایشی شده است.

وی بیان کرد: از ابتدای طرح نوروزی، ۲۸۸ نفر از هموطنان بر اثر تصادفات جان باختند (یعنی هر یک ساعت دو نفر).

این مقام انتظامی با اشاره به مجروحیت و معلولیت بیش از چهار هزار و ۳۰۰ نفر در تصادفات ایام نوروز، گفت: اکنون شرایط سفر در محورهای شمالی کشور و مخصوصاً استان‌هایی همچون اردبیل که برف‌گیر است، مساعد نیست لذا هموطنان از سفرهای غیرضروری به این استان‌ها بپرهیزند و در صورت لزوم سفر، حتماً تجهیزات زمستانی همراه داشته باشند.

هادیانفر با بیان اینکه سرعت و سبقت غیرمجاز بیشترین عامل تصادفات است، تأکید کرد: استفاده از کمربند ایمنی برای تمام سرنشینان الزامی است.

رئیس پلیس راهور، با بیان اینکه 30 درصد از تصادفات در 24 ساعت اخیر از نوع واژگونی بوده و به دلیل خستگی و خواب‌آلودگی روی داده است، تصریح کرد: بیش از چهار هزار و 600 خودرو به دلیل تخلفات حادثه‌ساز توسط همکاران بنده توقیف شدند.

به گفته وی، در حال حاضر هیچ محدودیتی در محورهای شمالی کشور وجود ندارد و ترددها به صورت رفت و برگشت در این محورها انجام می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم