5 نکته مهم در خرید خردکن برقی که باید به آن توجه کنید!

5 نکته مهم در خرید خردکن برقی که باید به آن توجه کنید!

خردکن یکی از وسایل ضروری در هر آشپزخانه است که برای خرد کردن میوه‌ها، سبزیجات، گوشت و مرغ می‌توان از آن استفاده کرد. عموما خردکن‌ها از چهار بخش موتور، محفظه، تیغه و اتصالات تشکیل شده‌‌اند. برندهای زیادی اقدام به تولید خردکن کرده‌اند که هرکدام با توجه به نیاز مشتری تولید و روانه بازار شده‌اند.

با خواندن این مقاله، شما متوجه خواهید شد که به چه نکاتی به هنگام خرید خردکن برقی باید توجه کنید سپس می‌توانید در مورد انتخاب برند مورد نظر خود تصمیم گیری کنید. همان‌طور که در مقاله بهترین برند خردکن برقی در بازار کدام است؟ به برندهای مطرح اشاره شده است، شما می‌توانید به راحتی برند مد نظر خود را انتخاب کنید.

نکات مهم خرید خردکن برقی

قدرت موتور

موتور وظیفه چرخاندن تیغه و در نتیجه خردکردن مواد غذایی را بر عهده دارد. خردکن‌‌های رایج در بازار دارای موتورهایی با توان‌های متفاوت و همچنین ساختار مختلف هستند. موتور بدنه مسی، از بهترین نوع موتور است زیرا گرما را دفع کرده و باعث داغ شدن دستگاه نمی‌شود. در انتخاب خردکن به توان مصرفی موتور دقت کنید زیرا هرچه عدد توان مصرفی بالاتر باشد قدرت دستگاه نیز بالاتر است و در نتیجه چرخش تیغه سریع‌تر خواهد شد.

جنس تیغه‌ها

خردکن‌ها دارای تیغه‌هایی هستند که وظیفه خردکردن انواع مواد غذایی را بر عهده دارند. جنس تیغه‌ در خردکن‌های موجود در بازار معمولا از استیل ضدزنگ و در برخی برندها از تیتانیوم ساخته‌اند. البته لازم به ذکر است که تیغه‌های تیتانیومی مقاومت حیرت انگیزی دارند و به هیچ وجه کُند نمی‌شوند.

خردکن نینجا

جنس محفظه و ظرفیت

هر مدل از خردکن دارای یک محفظه و اندازه مختص به خود است. جنس بدنه خردکن‌ها معمولا از پلاستیک، شیشه و پیرکس ساخته می‌شوند و هر ظرفیت‌های مختلفی دارند که با توجه به نیاز خود می‌توانید انتخاب کنید. دقت داشته باشید بهترین محفظه برای خردکن که هم ضد ضربه باشد و هم در برابر حرارت مقاومت بالایی داشته باشید، محفظه ساخته شده از پیرکس است.

سرعت

سرعت یکی از عوامل مهم در قدرت دستگاه است. خردکن‌ها با برندهای مختلف دارای سرعت و تنظیمات سرعت مختلفی هستند. در برخی برندها سرعت دستگاه به کمک دکمه فشاری و در برخی دیگر به کمک دکمه ولومی قابل تنظیم است. در هنگام خرید این محصول سعی کنید، خردکنی را انتخاب کنید که دارای تنظیمات سرعت باشد زیرا در برخی مواقع نیاز است که با سرعت کم و یا بیشتر، موتور دستگاه تیغه‌ها را بچرخاند.

اتصالات

یکی از بخش‌های اصلی که قدرت موتور را به تیغه هدایت می‌کند، اتصالات است. در برندهای موجود در بازار ، اصتالات خردکن از دو جنس پلاستیک فشرده و فلز ساخته شده‌اند. اتصالات پلاستیکی در گاهی مواقع بر اثر برخورد با اجسام سخت مانند مواد غذایی یخ زده، امکان دارد گیر کرده و یا شکسته شوند ولی اتصالات فلزی به دلیل مقاومت بالا در برخورد با موادغذایی سفت، گیر نکرده و کج نمی‌شوند. بنابراین در انتخاب خردکن به جنس اتصالات نیز دقت کنید.

نتیجه گیری

در این مقاله سعی شده است تا به مهم‌ترین نکاتی که برای خرید خردکن برقی لازم است به آن توجه کنید، اشاره شود. توجه به این موارد باعث می‌شود تا شما متوجه بشوید که به دنبال چه نوع کاربردی از خردکن هستید و سپس با مطالعه مقاله‌ای که در ابتدای به آن اشاره شد، می‌توانید برند مد نظر خود را هم انتخاب کنید و بهترین خرید خود را انجام دهید.