6 علت اصلی روشن نشدن لباسشویی که باید بدانید!

6 علت اصلی روشن نشدن لباسشویی که باید بدانید!

لوازم خانگی و تعمیر درست و به‌موقع آن‌ها برای بیشتر خانواده‌های ایرانی اهمیت زیادی دارد. مدت‌هاست که استفاده از ماشین ظرفشویی و لباسشویی تبدیل به روتین زندگی بسیاری از ما شده است و در نبود این وسایل به‌سختی می‌توانیم زندگی خود را مدیریت کنیم. شاید به همین دلیل است که اکثر ما ترجیح می‌دهیم در صورت بروز مشکل در عملکرد هر یک از این لوازم خانگی خود بتوانیم به سرعت آن را رفع کنیم و یا این که از خدمات مراکزی استفاده کنیم که با بیشترین سرعت ممکن می‌توانند مشکل دستگاه ما را رفع کنند.

انتخاب تعمیر، یکی از بهترین مراکز برای تعمیر لوازم خانگی در کرج است که در کوتاه‌ترین زمان به مشتریان خود با قیمتی منصفانه خدمات‌رسانی می‌کند و از همه مهم‌تر با خدمات مشاوره آنلاین به شما کمک می‌کند تا بتوانید فرآیند تعمیر ماشین لباسشویی خود را با سرعت هر چه بیشتر طی کنید.

علت روشن نشدن ماشین لباسشویی

دلایل فراوانی هستند که می‌توانند در نهایت منجر به روشن نشدن و عدم کارایی ماشین لباسشویی شما شوند. بعضی از اوقات این دلایل به راحتی قابل رفع هستند اما در مواردی نیاز به بررسی دقیق و انجام تعمیرات توسط یک تکنسین حرفه‌ای وجود دارد.

در برخی از موارد از ابتدا ماشین لباسشویی اساساً روشن نمی‌شود و در برخی دیگر از موارد ماشین روشن شده اما پس از آن شروع به کار نمی‌کند. در ادامه با برخی از دلایل رایج برای روشن نشدن ماشین لباسشویی و یا عدم کار کردن آن پس از روشن شدن آشنا خواهیم شد.

برق لباسشویی شما ایراد دارد!

رایج‌ترین دلیل برای روشن نشدن ماشین لباسشویی این است که برق دستگاه شما دچار ایراد شده است. اولین چیزی که برای بررسی این موضوع نیاز دارید این است که مطمئن شوید که دستگاه شما برق دارد. برای بررسی این موضوع کافی است با استفاده از یک فازمتر مطمئن شوید که پریز شما برق دارد. اگر از این که پریز مورد نظر برق دارد، مطمئن شدید، باید با استفاده از مولتی‌متر ولتاژ ورودی برق ماشین لباسشویی را هم بررسی کنید. برای این که ماشین لباسشویی روشن شود به ولتاژ برق میان ۲۰۵ تا ۲۳۰ ولت نیاز است.

ایراد از کابل است!

اگر برق ماشین لباسشویی هیچ مشکلی نداشت، نوبت به بررسی کابل ماشین لباسشویی می‌رسد. توجه کنید که سیم کابل شما کاملاً سالم باشد و از هیچ جایی پاره یا پوسیده نشده باشد. لازم است تا دوشاخه کابل را هم به‌طور کامل بررسی کنید. اگر هیچ یک از این موارد در ظاهر کابل وجود نداشت بهتر است کابل را با استفاده از یک مولتی‌متر چک کنید تا مطمئن شوید که هیچ قطعی در کابل وجود ندارد.

اگر متوجه ایراد ظاهری در کابل یا قطعی در آن شدید، بهترین راه‌حل تعویض کامل کابل است.

مشکل از فیوز است!

اگر پس از بررسی‌های اولیه مطمئن شدید که نه برق دستگاه شما ایراد دارد و نه کابل آن، به‌احتمال زیاد ایراد اصلی از فیوز است. در این صورت به‌سادگی و با تعویض فیوز می‌توانید دستگاه خود را تعمیر کنید.

اما همان‌طور که پیشتر اشاره کردیم در برخی از موارد ماشین لباسشویی روشن می‌شود اما دکمه استارت آن کار نمی‌کند؛ یا به عبارت دیگر ماشین روشن می‌شود و چراغ‌های مانیتور آن روشن می‌شوند اما شروع به فعالیت نمی‌کند. در این موارد قطعاً ایرادی از جهت برق، کابل و فیوز وجود ندارد و باید علت را در موارد دیگری جستجو کرد. مواردی که به اختصار در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

لباس‌هایتان سنگین یا نامتوازن است!

اگر لباس‌هایی که در داخل ماشین لباسشویی ریخته‌اید به‌صورت نامتوازن پخش شده باشند، سوئیچ عدم تعادل دستگاه روشن شده و به آن اجازه شروع فعالیت را نمی‌دهد. در برخی از موارد اگر لباس‌هایی سنگین‌تر از معمول باشند، حتی اگر لباس‌هایتان را به صورت متوازن پخش کرده باشید، این سوئیچ فعال می‌شود زیرا وزن لباس‌ها در یک سمت بیشتر از سمت دیگر خواهد بود.

سوئیچ در خراب است!

سوئیچ در ماشین لباسشویی به‌گونه‌ای طراحی شده است که پیش از این که در کاملاً چفت نشده، اجازه روشن شدن را به دستگاه ندهد. به همین دلیل اگر سوئیچ دستگاه خراب شود، ماشین لباسشویی شما روشن نخواهد شد ولو این که در ماشین به‌طور کامل بسته شده باشد.

برد کنترل ماشین لباسشویی خراب شده!

یکی از پیچیده‌ترین و تخصصی‌ترین مشکلاتی که می‌تواند برای ماشین لباسشویی ایجاد شود خرابی برد است. همان‌گونه که از اسم این دستگاه مشخص است، برد کنترل وظیفه کنترل همه چیز در دستگاه را بر عهده دارد و در صورت خرابی این قطعه ضروری است تا از انتخاب تعمیر، برای رفع مشکل ماشین لباسشویی کمک بخواهید.

تعمیر لباسشویی و رفع ایرادات آن

گاهی عیب‌یابی و رفع مشکل ماشین لباسشویی پیچیده‌تر از آن است که فرد بتواند به کمک مشاوره آنلاین و یا صرفاً دانش خود، از پس آن بربیاید. در این مواقع لوازم است تا از تکنسین‌ها و مراکز حرفه‌ای کمک بگیرید زیرا انتخاب نادرست برای تعمیر ماشین لباسشویی می‌تواند منجر به آسیب رسیدن بیشتر به دستگاه شما شود.

اگر به دنبال یک مرکز تعمیر لباسشویی در کرج می‌گردید، انتخاب تعمیر بهترین انتخاب برای شما است. انتخاب تعمیر در زمینه تعمیرات انواع لباسشویی‌های برندهای مختلف تخصص و تجربه فراوانی دارد. علاوه بر این موضوع تکنسین‌های این مرکز با لباسشویی‌های برندهایی مانند بوش نیز به خوبی آشنا هستند.

به همین دلایل اگر به دنبال مرکزی برای تعمیر لباسشویی بوش در کرج می‌گردید، انتخاب تعمیر، بهترین انتخاب برای شما است؛ زیرا نه تنها خیال شما را از بابت حرفه‌ای بودن تکنسین‌ها و تعمیرکاران مجموعه در زمینه تعمیرات لباسشویی بوش راحت می‌کند، بلکه با استفاده از قطعات اصل و ارائه ضمانت به شما، تضمین کننده طول عمر و کارکرد سالم و بدون ایراد دستگاه شما خواهند بود.

راه کارهایی برای افزایش عمر ماشین لباسشویی

یکی از اصلی‌ترین کارهایی که در افزایش طول عمر مفید ماشین لباسشویی شما مؤثر خواهد بود این است که بعد از هر ۱۰ الی ۱۵ بار استفاده، از جرم‌گیر مخصوص آن استفاده کنید. این کار باعث می‌شود تا جرم باقی‌مانده بر روی سطح دیگ ماشین لباسشویی از بین برود.

لباس‌هایی را که شامل یک بخش فلزی می‌شوند به صورت جداگانه داخل یک توری قرار دهید و سپس اقدام به شستن آن‌ها داخل ماشین لباسشویی کنید. با این کار مانع از این می‌شوید که گیره و سگک‌های لباس در دیگ لباسشویی گیر کرده و یا به آن آسیب برسانند.

اگر ماشین لباسشویی شما دارای فیلتر است، تعویض گاه‌به‌گاه فیلتر لباسشویی هم می‌تواند به افزایش طول عمر دستگاه شما و جلوگیری از گرفتگی فیلتر کمک فراوانی کند.

علاوه بر رعایت کردن موارد ذکر شده، همواره به‌خاطر داشته باشید که در صورت بروز هرگونه مشکل، می‌توانید به کمک انتخاب تعمیر، لوازم خانگی خود را در کمترین زمان ممکن، به کمک خبره‌ترین تکنسین‌ها و به همراه ضمانت تعمیر، تعمیر کنید.