از دانستن این موارد در مورد قیمت دوچرخه متعجب می‌شوید!

از دانستن این موارد در مورد قیمت دوچرخه متعجب می‌شوید!

ایده داشتن یک دوچرخه خوب بسیار در ارتباط با قیمت دوچرخه خواهد بود.قیمت دوچرخهیکی از مهم‌ترین مواردی است که در کنار کیفیت ساخت، ایمنی، استحکام بدنه، سواری مطلوب، سرعت مناسب، وزن کم و غیره باید مورد توجه قرار گیرد. دوچرخه‌های بزرگسال توسط برندهای مختلفی تولید می‌شوند و تنوع در مدل و قیمت آن‌ها بسیار زیاد است. به همین دلیل مشتریان به هنگام خرید معمولاً دچار سردرگمی می‌شوند و علت تفاوت دوچرخه‌ها را متوجه نمی‌شوند.قیمت دوچرخه‌های بازار تفاوت زیادی با یکدیگر دارند و طبق معیار های مشخصی تعیین می‌شوند که در ادامه به آنها می‌پردازیم.

از دانستن این موارد در مورد قیمت دوچرخه غفلت نکنید

v    رده بندی سنی دوچرخه و تأثیر آن بر قیمت

دوچرخه‌ها در دو رده سنی کودک و بزرگسال دسته بندی می‌شوند. قیمت دوچرخه بزرگسال به صورت قابل توجهی بالاتر بوده و نرخ آن قابل مقایسه با رده کودک نیست. این تفاوت به دلیل میزان متریال مورد استفاده در مرحله ساخت، اهمیت استقامت بالا در محصولات بزرگسال، مجهز بودن دوچرخه‌های بزرگسال به تجهیزات حرفه‌ای و پیچیدگی طراحی آنها در مقایسه با دوچرخه‌های کودک و مواردی از این قبیل است. همواره ثبات قیمت در دوچرخه‌های رده کودک بیشتر است و تفاوت مبالغ بر سر اندازه، سایز، برند تولید کننده، کیفیت و نوع قطعات مورد استفاده است. اما تفاوت در میان محصولات بزرگسال به مراتب بیشتر است. زیرا میزان تنوع در آن هم به مراتب بالاتر است.

v    سبک طراحی

از مهم‌ترین تصمیماتی که قبل از خرید دوچرخه می‌بایستی بگیرید، تعیین هدف و نوع سواری شماست. قیمت دوچرخه به سبکی که انتخاب می‌کنید بستگی دارد. دوچرخه‌ها از نظر سبک و کارایی به انواع دوچرخه کوهستان، کورسی، ساحلی و شهری-توریستی تقسیم بندی می‌شوند. همچنین دوچرخه‌هایی در رده حرفه‌ای طراحی و تولید می‌شوند که از لحاظ سطح تکنولوژی بالاتر هستند. در این رده از سیستم ترمز، دنده، تعلیق، چرخ و فریم پیچیده‌تر و پیشرفته‌تری استفاده می‌شود. بنابراین دوچرخه‌های حرفه‌ای به مراتب از مدل‌های معمولی گرانتر است.

v    سطح تکنولوژی‌های به کار رفته در ساخت

اگر هنگام ساخت دوچرخه، تکنولوژی‌های پیشرفته و سیستم فنی رده بالاتر، پرهزینه‌تر استفاده شود، قمیت تمام شده آن نیز به تبع بالاتر است. بنابراین می‌توان گفت یکی از مهم‌ترین علل تفاوت قیمت مدل‌های مختلف، تفاوت آن‌ها از نظر مشخصات فنی است. قیمت دوچرخه‌هایی با سطح تکنولوژی و تجهیزات فنی کمتر، به مراتب پایین‌تر از نمونه‌های دیگر است.

قیمت دوچرخه و تکنولوژی

ارتباط بین قطعات و قیمت

قطعات بکار گرفته شده در ساخت یک حلقه از تمام موارد موثر بر قمت است و البته مورد مهم با وزن بالا. قطعات از برندها و با تکنولوژی‌های متفاوتی در یک محصول بکار می ‌روند. در ادامه کمی بیشتر با این موارد آشنا می‌شویم.

v    سیتم دنده و ترمز

در قسمت پیشرانه یا همان سیستم دنده قطعات بسیار مهمی نظیر شانژمان، خودرو، طبق و … وجود دارد که وظیفه تبدیل انرژی و به حرکت درآوردن دوچرخه را دارند. حال هر سیستم برای یک سبک مشخص تولید می‌شود. مثلا برای دوچرخه شهری از پیشرانه با طبق بزرگتر به جهت ایجاد سرعت بیشتر و در دوچرخه کوهستان از پیشرانه با خودرو بیشتر برای ایجاد هرزگرد بالاتر استفاده می‌شود. هر چه سیستم دنده رده بالاتر باشد گرانتر بوده و قیمت دوچرخه را افزایش خواهد داد. دقیقا این امر در مورد ترمز هم مطرح است و ترمزهای دیسک هیدرولیک گرانترین و بعد از آن ترمز دیسک مکانیک و در نهایت ترمزهای لقمه‌ای ارزانترین بوده و استفاده از هر کدام تاثیر خاص خود را دارد.

v    ویل ست

در خرید دوچرخه بهتر است چرخ‌ها را نیز مورد توجه قرار دهید. ویل ست مجموعه‌ای شامل تایر، تیوپ، توپی، طوقه و غیره است. هر یک از این قطعات از نظر جنس، تکنولوژی ساخت و برند سازنده، انواع مختلفی دارند. قیمت دوچرخه متأثر از هر یک از این قطعات است. به طور مثال تایرهای تیوبلس در مقایسه با تایرهای معمولی گرانتر هستند. همچنین قیمت توپی بلبرینگی بسیار بیشتر از توپی ساچمه‌ای است.

v    سیستم تعلیق و کمک فنرها

کمک فنرها در دسته قطعات پیشرفته قرار می‌گیرد ساخت و مونتاژ آن‌ها قیمت دوچرخه را بالا می‌برد. مدل‌های تخصصی معمولاً دارای یک کمک فنر در قسمت جلو هستند. همچنین ممکن است دو کمک فنر در قسمت عقب و جلو داشته باشند. بنابراین تعداد کمک فنرها هم بر مبلغ نهایی تأثیر می‌گذارد. البته مدل‌های شهری هم ممکن است به کمک فنر مجهز باشند. اما پیچیدگی این کمک فنرها کمتر بوده و در نتیجه مبلغ را پایین بیاورند.

از طرفی سیستم تعلیق به معنای وزن و هزینه بیشتر است. قیمت دوچرخه‌های بدون سیستم تعلیق ارزان‌تر است و انعطاف پذیری کمتری دارند. هر چه تعداد کمک‌های سیستم تعلیق بیشتر باشد، سرعت کمتر خواهد بود. به همین دلیل در مدل‌های سرعتی از کمک‌های کمتری استفاده می‌شود. دوچرخه‌های مجهز به این سیستم، برای طی مسافت‌های طولانی شهری مناسب نیستند و بیشتر برای طی مسیرهای سخت و نا هموار استفاده می‌شوند.

برندهای معتبر به عنوان رهبر بازار

حتما اذعان دارید که این برندهای مطرح هستند که در بازار تکنولوژی، ساخت، طراحی و سطوح بالاتری از کیفیت را برای محصولات متنوع در اختیار خریداران قرار می‌دهند تا تجربه بهتری از یک دوچرخه‌سواری لذت‌بخش را داشته باشند.

v    انتخاب برندهای مطمئن

اگر قصد خرید دوچرخه دارید پیشنهاد میکنیم حتما از برندهای مطرح خرید کنید تا رضایت‌خاطر بیشتری داشته باشید. از مهم‌ترین مزیت‌های خرید از برندهای معتبر می‌توان به بهره مند شدن از خدمات پس از فروش و گارانتی بدنه و قطعات اشاره کرد. برندهای معتبر سعی در بالا بردن سطح کیفی محصولات خود تا سطح استانداردهای جهانی را دارند. زیرا رضایت مشتری مهم‌ترین هدفی است که آن‌ها دنبال می‌کنند.

v    طراحی فریم

می‌توان فریم را مهم‌ترین عامل تاثیر گذار بر سواری دانست و همچنین می‌تواند بر میزان راحتی ورزشکار، کیفیت سواری، نحوه انتقال نیرو به پدال‌ها و در نهایت راندمان دوچرخه تأثیر بگذارد. فریم‌های استیل سنگین‌تر و ارزان‌تر از فریم‌های آلومینیومی هستند. این در حالیست که فریم‌های کربنی سبک‌ترین و گران‌ترین فریم در ساخت دوچرخه به شمار می‌روند. همان طور که اشاره شد جنس فریم بر وزن، سرعت، استحکام، کیفیت سواری و قیمت دوچرخه تأثیر می‌گذارد.

چگونه از تناسب کیفیت و قیمت دوچرخه مطمئن شویم

اما در هنگامی که همه چیز برای خرید مهیا است تنه یک موضوع باقی می‌ماند و آن هم پاسخ به این سئوال مهم است: آیا قیمت دوچرخه‌ای که انتخاب کردم با کیفیت آن متناسب است؟ یک تولید کننده و عرضه کننده برای برآورد و تعیین مبلغمعیار‌هایی دارند که در کل بین تمام برند‌ها مشترک هستند اما از آنجا که مقیاس تاثیر گذاری هر کدام با توجه به متمایز بودن نوع، متفاوت است نمی‌توان عدد مشخصی را بیان کرد. ملاک‌هایی که در ادامه ردیف شده‌اند در قیمت گذاری یک دوچرخه نقش مهمی ایفا می‌کنند.

تناسب قیمت دوچرخه و کیفیت

از کجا بهترین قیمت دوچرخه را بیابیم

زمانی که در بازار دوچرخه به دنبال خرید یک محصول باکیفیت هستیم قطعا این قیمت دوچرخه است که بر انتخاب ما تاثیر اولیه را دارد. در بازار رقابتی که امروزه میان فروشگاه‌های آنلاین به راه افتاده به راحتی می‌توان با یک سرچ ساده فروشگاه مورد نظر را انتخاب کرد.

امروزه فروشگاه های متعددی در حوزۀ دوچرخه ظاهر شده اند که باعث می شوندخریدار در انتخاب محل خرید دچار سردرگمی شود و مهم تر اینکه مکانی که دوچرخه را از آن خریداری می کنیم هم از موارد مؤثر بر قیمت دوچرخه است. فروشگاه دوچرخه آریاچرخ که سابقه بیش از یک دهه در فروش دوچرخه دارد همواره بهترین قیمت دوچرخه را بین مدل‌های مختلف به خریداران خود پیشنهاد می‌دهد. این تنها فعالیت فروشگاه آریا چرخ در جهت بهبود خدمت رسانی به مشتری نیست و تمهیدات دیگری مثل تخفیفات ویژه بر روی وبسایت و ارسال رایگان درب منزل نیز توسط مسئولین این فروشگاه در نظر گرفته شده اند، بنابراین خرید از فروشگاه آریا چرخ قطعا رضایت و اعتماد شما را جلب خواهد کرد.