اسلیو معده

اسلیو معده

امروزه عمل اسلیو معده دکتر سلیمی برای کاهش وزن ولاغری یکی از راه های بسیار موثر مبارزه با چاقی و جلوگیری از تأثیرات منفی آن بر سلامتی بدن انسان می باشد.

 انواع مختلفی از عمل های جراحی برای لاغری وجود دارد که هر کدام از طریق فرآیند ها و پروسه های متفاوتی باعث کاهش وزن و لاغری افراد می شوند.

البته برای رسیدن و محاسبه وزن ایده آل همیشه عمل اسلیو بهترین راه حل نیست.

عمل جراحی اسلیو معده یکی از بهترین روش های عمل جراحی برای لاغری می باشد. دکتر سلیمی با داشتن سابقه ی درخشان در انجام عمل اسلیو معده ، بهترین انتخاب برای انجام این عمل جراحی می باشد. در این مطلب به بررسی بیشتر عمل جراحی اسلیو معده می پردازیم.

اسلیو معده چیست ؟

اسلیو معده یکی از روش های عمل جراحی برای کاهش وزن می باشد که می تواند افراد چاق را از توده های چربی و اضافه وزن بیش از حد نجات دهد. عمل جراحی اسلیو معده با کاهش حجم و گنجایش معده از پر خوری افراد جلوگیری کرده و در مدت زمان نسبتا کوتاهی باعث کاهش وزن چشم گیری در افراد می شود. این کاهش حجم معده به خودی خود باعث کاهش اشتهای افراد می شود و به این ترتیب افراد در طول روز مقدار مواد غذایی کم تری را مصرف خواهند کرد و بدن به تدریج ذخایر چربی قبلی را تجزیه می کند.

در عمل جراحی اسلیو معده پزشک جراح در حدود ۷۰ درصد حجم معده جدا کرده و باقی مانده ی معده را بخیه میزند. به این ترتیب حجم و گنجایش معده ی افراد به شدت کاهش می یابد و افراد نمی توانند مانند قبل از عمل جراحی به پر خوری بپردازند. این افراد پس از عمل جراحی با خوردن مقدار کمی از غذا احساس سیری کرده و از ادامه ی خوردن مواد غذایی خودداری می کنند. معمولا افرادی که عمل اسلیو معده را انجام می دهند به صورت میانگین در مدت دو سال در حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد از اضافه وزن خود را کاهش می دهند.

چه افرادی می توانند عمل جراحی اسلیو معده را انجام دهند؟

همانطور که می دانیم برای کاهش وزن و لاغری روش های زیاد و متنوعی وجود دارد. این روش های لاغری ممکن است هر کدام دارای مزایا و معایب مخصوص به خود باشند. به طور کلی عمل های جراحی لاغری یکی از سریع ترین روش های کاهش وزن و لاغری می باشند. معمولا پزشک جراح به افرادی که تصمیم کاهش وزن دارند قبل از پیشنهاد عمل جراحی اسلیو معده، افراد را به رعایت رژیم های غذایی و انجام مرتب ورزش های هوازی تشویق می کنند. اما افرادی که دچار چاقی مفرط هستند معمولا توان انجام این برنامه ها را نداشته و به زودی خسته می شوند و یا حتی با رعایت این برنامه ها نیز کاهش وزن پیدا نمی کنند. در ادامه ی مطلب افرادی را که مناسب انجام عمل اسلیو معده هستند را نام می بریم.

تمامی افرادی که شاخص توده ی بدنی (BMI) آن ها بالای ۴۰ است به بیماری چاقی مفرط مبتلا بوده و این افراد کاندید مناسبی برای انجام عمل اسلیو معده خواهند بود.

افرادی که شاخص توده بدنی (BMI) آن ها در بین ۳۵ تا ۴۰ می باشد و در کنار اضافه وزن خود به برخی از بیماری های خطرناک دیگر مانند بیماری های قلبی و عروقی، دیابت، فشار خون بالا، بیماری های تنفسی و … مبتلا هستند.

افرادی که قصد انجام عمل اسلیو معده را دارند باید از لحاظ ذهنی و روانی آمادگی ایجاد تغییرات بزرگ در سبک زندگی خود را داشته باشند.

افرادی که برای انجام عمل اسلیو معده اقدام می کنند نباید به مواد مخدر یا مشروبات الکلی اعتیاد داشته باشند.

افرادی که اضافه وزن و چاقی در آن ها باعث تشدید برخی از بیماری های دیگر در آن ها شده است.

عمل جراحی اسلیو معده چگونه انجام می شود؟

تمامی افرادی که قصد انجام عمل اسلیو معده را دارند می توانند با مراجعه به مطب دکتر سلیمی و مشاوره با او در جریان دقیق جزئیات عمل جراحی اسلیو معده قرار گیرند. به طور کلی افراد قبل از انجام عمل اسلیو معده باید مدت زمان مشخصی برخی از رژیم های غذایی خاص را طبق دستور پزشک متخصص رعایت کنند. رعایت این رژِم ها قبل از انجام عمل جراحی اسلیو معده به این منظور است که افراد تا حدودی با رژیم غذایی جدید آشنا شده و همچنین تا حدودی چربی های داخل شکم افراد از بین روند تا عمل جراحی راحت تر بر روی آن ها انجام شود. به طور معمول انجام این عمل جراحی در حدود یک ساعت زمان می برد. دکتر سلیمی یکی از بهترین پزشکان جراح برای انجام انواع عمل های جراحی لاغری و به خصوص اسلیو معده می باشد. در ادامه ی مطلب به بررسی مراحل انجام عمل جراحی اسلیو معده می پردازیم.

پزشک جراح معمولا اسلیو معده را از طریق روش لاپاراسکوپی انجام می دهد. در این روش تعدادی سوراخ کوچک در سطح شکم افراد ایجاد شده و لوله های نازکی از این سوراخ ها به داخل شکم افراد وارد می شود.

پس از ایجاد سوراخ ها و وارد کردن لوله های مخصوص، پزشک از طریق صفحه ی نمایشگر سطح داخلی شکم افراد را مشاهده کرده و از این طریق عمل جراحی را انجام می دهد.

پزشک جراح با استفاده از ابزار مخصوص مقدار زیادی از حجم معده (در حدود ۷۰ درصد) را برش می دهد.

قسمت باقی مانده ی معده بخیه زده می شود.

در این حالت حجم معده ی جدید نسبت به معده ی اولیه بسیار کاهش یافته و گنجایش بسیار کم تری برای مواد غذایی خواهد داشت.

پزشک جراح در این مرحله وسایل و ابزار را از شکم بیمار خارج کرده و سوراخ های ایجاد شده را بخیه می زند.

رژیم غذایی پس از عمل اسلیو معده به چه صورت است؟

در عمل جراحی اسلیو معده، عمل بر روی معده ای افراد انجام شده و معده بخیه زده می شود. به این ترتیب مواد غذایی مصرف شده پس از عمل جراحی بسیار مهم و حیاتی می باشد. به طور معمول افراد پس از گذشت یک روز از عمل جراحی می توانند به آرامی مصرف مایعات رقیق را آغاز کنند. تغذیه ی دو هفته ی اول پس از عمل جراحی بسیار حائز اهمیت بوده و افراد باید طبق دستور پزشک تمامی نکات را رعایت کنند. معمولا افراد پس از یک ماه رعایت رژیم های غذایی خاص می توانند به آرامی به رژیم غذایی قبلی خود بازگردند. دکتر سلیمی یکی از بهترین پزشکان جراح برای عمل اسلیو معده می باشد که با داشتن تجربه ی بسیار زیاد و همچنین نتایج مثبت از بیمارانی که عمل جراحی معده را پیش دکتر سلیمی انجام داده اند، یکی از بهترین گزینه های عمل جراجی اسلیو معده در کشور می باشد.