اسکوچیچ برای جام جهانی حفظ شود/ دنبال بازی‌های تدارکاتی قوی باشیم

اسکوچیچ برای جام جهانی حفظ شود/ دنبال بازی‌های تدارکاتی قوی باشیم

ادموند بزیک در گفت و گو با خبرنگار مهر، در خصوص صعود تیم ملی به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر گفت: از لحاظ آمار و ارقام یکی از تیم‌هایی بودیم که زودتر از حد معمول توانستیم راهی جام جهانی شویم. با اینکه برای دیدار برابر عراق شرایط کرونایی سختی تیم ملی ما را فرا گرفته بود اما با تمام مشکلات، ملی پوشان ما توانستند عراق را شکست دهند و راهی جام جهانی شوند.

وی ادامه داد: ما لژیونرهای زیادی داریم که تجربه بالایی در اروپا پیدا کردند و توانستند ارائه گر یک فوتبال خوب باشند. سرمربی تیم ملی هم تلاش زیادی کرد و توانستیم با اسکوچیچ راهی جام جهانی شویم. حضور در جام جهانی باعث پیشرفت فوتبال ما خواهد شد و مطمئناً بازیکنان داخلی و خارجی انگیزه‌های بیشتری پیدا می‌کنند تا بتوانند مسافر جام جهانی باشند.

بزیک در پاسخ به این پرسش که آیا برای جام جهانی نیاز به تغییرات اساسی در کادر فنی و تغییر سرمربی است؟ گفت: اول باید ببینیم چه چیزی از فوتبال‌مان می‌خواهیم، تکلیف مان هنوز مشخص نیست. آیا دنبال نتیجه هستیم یا به دنبال ارائه یک بازی خوب؟ حق اسکوچیچ است که در تیم ملی بماند و هدایت فوتبال ما را در جام جهانی بر عهده بگیرد، هشت ماه تا جام جهانی فاصله داریم و این فرصت بسیار مناسبی است که مسئولان فوتبال کشور شرایطی را فراهم کنند تا بتوانیم یک تیم ملی پرقدرت را راهی قطر کنیم.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: اسکوچیچ را باید حفظ کنیم. در چند دوره‌ای که به جام جهانی رفتیم مگر اتفاق خاصی برایمان افتاد؟ از همان ابتدا که راهی جام جهانی شدیم در مرحله اول از صعود بازماندیم، بنابراین اعتقاد دارم اسکوچیچ را حفظ کنیم و با او به جام جهانی برویم.

بزیک در پاسخ به این سوال که به طور حتم تیم‌های مرحله مقدماتی با تیم‌هایی که در جام جهانی حضور دارند تفاوت بسیاری دارند، گفت: تیم‌هایی که راهی جام جهانی می‌شوند همه از قدرت بالایی برخوردار هستند که توانسته اند از گروه خود صعود کنند. فدراسیون فوتبال یک برنامه ریزی دقیق داشته باشد، برگزاری اردوهای تدارکاتی خوب، انجام بازی‌های تدارکاتی با تیم‌های به مراتب قوی‌تر از مراحل مقدماتی و حتی آسیایی، ساختن یک تیم عالی و آماده کردن بازیکنان از لحاظ روحی و روانی می‌تواند کمک مؤثری به تیم ملی ما برای حضور در جام جهانی داشته باشد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: مطمئناً از هر لحاظ که حساب کنید حضور ما در جام جهانی به نفع فوتبال ما خواهد بود، ما بازیکنان خوبی داریم که می‌توانند در جام جهانی به تیم‌های اروپایی بپیوندند و اعتبار فوتبال ما را بیشتر از گذشته کنند.

مهاجم پیشین تیم ملی در خصوص حضور علاقه مندان به فوتبال خصوصاً بانوان به ورزشگاه هم گفت: روز خوبی را برای فوتبال شاهد بودیم، فکر می‌کنم نیاز بود بانوان هم وارد ورزشگاه شوند، آنها هم دوست داشتند بازی تیم ملی کشورشان را از نزدیک تماشا کنند. این می‌تواند یک شروع خوب برای حضور علاقه مندان به فوتبال باشد آنها هم حق دارند به ورزشگاه آمده و تیم‌های محبوب شان را تشویق کنند. در بازی ایران و عراق حضور همه علاقه مندان رونق خاصی به ورزشگاه بخشید و امیدوارم این روند در ادامه هم چه در بازی‌های لیگ و چه بازی‌های ملی تداوم داشته باشد.

منبع : مهر