اسکوچیچ یا بنتو؛بازی ایران و کُره با لبخند کدام مربی تمام می‌شود؟

اسکوچیچ یا بنتو؛بازی ایران و کُره با لبخند کدام مربی تمام می‌شود؟

به گزارش خبرنگار مهر، دیدار تیم ملی فوتبال ایران با کره جنوبی شانزدهمین مسابقه‌ای است که «دراگان اسکوچیچ» روی نیمکت ایران می‌نشیند. اسکوچیچ در ۱۵ بازی خود با تیم ملی کشورمان صاحب ۱۴ برد و یک تساوی است و بدون باخت رکورددار نیمکت ایران است.

تنها تساوی ایران برابر تیم کره جنوبی و در دیدار رفت مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ در ورزشگاه آزادی رقم خورد و حالا در دیدار برگشت که می‌توان از آن به عنوان یک آزمون حساس و سطح بالا نام برد می‌توان به ادامه شکست ناپذیری اسکوچیچ امیدوار بود.

از سوی دیگر «پائولو بنتو» سرمربی تیم ملی کره جنوبی هم دارای آمار قابل توجهی در این تیم است. بنتو در ۱۹ بازی خانگی با کره جنوبی هیچ باختی را متحمل نشده است و ۱۵ برد و ۴ تساوی به دست آورده. او همچنین با کسب ۲۷ پیروزی برای تیم ملی کره جنوبی در کنار «اشتیلیکه» سرمربی سابق این تیم قرار دارد و با شکست دادن ایران می‌تواند به تنها مربی کره تبدیل شود که بیشترین برد را به این تیم هدیه داده است.

در پایان این مسابقه احتمالاً رکورد یکی از این دو مربی شکسته خواهد شد. شاید اسکوچیچ که در غیاب نفرات کلیدی خود از جمله مهدی طارمی، سامان قدوس و علیرضا جهانبخش در فاز تهاجمی قطعاً کمبودهایی خواهد داشت نخستین باخت خود را با ایران ثبت کند و شاید هم بنتو در ثبت بیستمین بازی بدون باخت خانگی ناکام بماند. احتمال سوم هم تساوی ایران با کره جنوبی است که از نظر آماری به هر دو مربی کمک می‌کند به ادامه رکوردهای خود روی نیمکت دو تیم ادامه بدهند.

منبع : مهر