اعزام کاروان‌های المپیک و پارالمپیک به پاریس با پرواز داخلی

اعزام کاروان‌های المپیک و پارالمپیک به پاریس با پرواز داخلی

به گزارش خبرنگار مهر، با نزدیک شدن به زمان برگزاری بازی های المپیک و پارالمپیک پاریس، مسئولان دو کمیته ملی المپیک و پارالمپیک وارد پروسه مربوط به اعزام اعضای کاروان های اعزامی به این دو رویداد شده اند.

انتخاب مسیر پرواز از میان ایرلاین های داخلی و خارجی یکی از مهمترین اقدامات در این زمینه است. بر این اساس استفاده از پرواز داخلی برای مسافران پاریس نهایی شده است. این تصمیم در هر دو کمیته ملی المپیک و پارالمپیک اتخاذ شده است.

مسئولان کاروان های اعزامی به بازی های المپیک و پارالمپیک بر اساس برنامه تنها شرکت هواپیمایی داخلی که پرواز مستقیم به فرانسه دارد (ایران ایر) در حال نهایی کردن زمان اعزام اعضای کاروان های خود هستند.

این شرکت هواپیمایی البته تنها دو پرواز در هفته دارد. به همین دلیل و در صورت عدم همخوانی میان زمان پروزهای هفتگی با زمان موردنیاز برای اعزام، ممکن است استفاده از ایرلاین خارجی جایگزین شود.

طبق روال همیشه، اعضای کاروان ایران در بازی های المپیک بر اساس برنامه تمرینی و مسابقات ورزشکاران در هر رشته، در قالب گروه های مجزا عازم پاریس می شوند اما این اعزام برای کاروان ایران در بازی های پارالمپیک در قالب یک گروه انجام می شود.

سی و سومین دوره بازی های المپیک ۵ تا ۲۱ مرداد برگزار می شود. همچنین ۷ تا ۱۸ شهریور زمان برگزاری هفدهمین دوره بازی های پارالمپیک است.