اولین همایش ملی گردشگری ورزشی در سرزمین ناشناخته با «مریخ نوردی»

اولین همایش ملی گردشگری ورزشی در سرزمین ناشناخته با «مریخ نوردی»

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی فدراسیون ورزش های همگانی، همایش ملی ساحل پیمایی و مریخ نوردی به همت هیات ورزش های همگانی استان سیستان و بلوچستان روزهای سوم تا پنجم اسفندماه با حضور مسئولان ورزش کشور برگزار خواهد شد.

زهرا مشهدی رئیس هیات همگانی استان سیستان و بلوچستان در مورد این همایش گفت: تلفیق ورزش و گردشگری به دلیل فراهم آوردن زمینه فراغت و نشاط، امکانی برای ارتقا سلامت جامعه و کاهش چشمگیر میزان آسیب های اجتماعی می باشد.

نایب رییس بانوان فدراسیون ورزش های همگانی از چابهار به عنوان سرزمین عجایب و سرزمین ناشناخته ها یاد کرد و گفت: همایش ملی ساحل پیمایی و مریخ نوردی فرصتی برای پرداختن به فعالیت ورزشی و تبادلات فرهنگی همراه با دیدن جاذبه های طبیعی و بکر مناطق سواحل مکران می باشد.

رییس هیات ورزش های همگانی سیستان و بلوچستان، پیمایش ساحل و کوه های مریخی، اجرای پیاده روی ماراتن و مسابقات مختلف ورزشی، نمایش ورزش های آبی ساحلی، بازدید از مناطق دیدنی و بکر، گردشگری دریایی و عرضه صنایع دستی را از برنامه های این رویداد ملی برشمرد و از حمایت و مشارکت ویژه فدراسیون ورزش های همگانی، اداره کل ورزش و جوانان استان، فرمانداری ویژه شهرستان چابهار و اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خبر داد.