ایجاد شغل برای مردم مسئولیت مهمی است/ خوزستان نیروی کارآمد دارد

ایجاد شغل برای مردم مسئولیت مهمی است/ خوزستان نیروی کارآمد دارد

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی پیش از ظهر امروز پنجشنبه ضمن بازدید از کارخانه فولاد جهان آرا در خرمشهر اظهار کرد: پیشاپیش از ستاد اجرایی امام تشکر می‌کنم چون کار بسیار بزرگی را در دست دارند و تا یک ماه و نیم آینده این کارخانه بهره برداری می‌رسد.

رئیس جمهور کشور افزود: کار کارشناسان مهندسان بسیار ارزشمند است و تخصص و دانش و کار همراه با علم و فناوری امروز صورت گرفت که جا دارد از مهندسان، دانشمندان و همه کسانی که در بنای این کارخانه نقش داشتند، تقدیر و تشکر کنم.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی تاکید کرد: امروز ایجاد شغل برای مردم مسئولیت مهمی است که این امر بر عهده دولت، دستگاه‌ها اجرایی، کارآفرینان و سرمایه گذاران است.

وی با تاکید بر اشتغال بومی بیان کرد: اکنون از مهندسان شرکت جهان آرای خرمشهر پرسیدیم از کجا آمدند که اکثر بومی بودند و من از بومی گزینی تشکر می‌کنم.

رئیس جمهور کشور یادآور شد: در خوزستان نیروهای کارآمد وجود دارد و باید به نیروی بومی خوزستانی در زمینه اشتغال در استان تکیه شود.

حجت الاسلام رئیسی افزود: امید است، دو هزار و ۲۰۰ نفر به طور مستقیم و هزاران نفر به طور غیر مستقیم توسط این کارخانه جذب و مشغول به کار شوند چون رفع فقر و بیکاری مردم از دغدغه‌های جدی دولت کنونی است.

وی گفت: معتقدم که ما مدیون مردم خوزستان هستیم چون رشادت مردم خوزستان در دنیا زبانزد است. ما از یاد نمی‌بریم که چقدر بمب در این استان ریخته شده اما رشادت مردم از جای کشور به خصوص مردم خرمشهر و آبادان و شکست حصر کار ساده‌ای نبود.

رئیس جمهور کشور تاکید کرد: هیچ وقت نباید دوران مقدس و شهدا از یاد برود و هیچ وقت نباید فراموش کرد که مردم چقدر ایستادگی در خرمشهر و هویزه کردند. این رشادت‌های مردم بوده و باید در ذهن همه بماند.

به گزارش خبرنگار مهر، پروژه عملیاتی فاز نخست اجرای این پروژه با پیشرفت ۹۷ درصدی در حال اجراست و ظرفیت اسمی آن یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن تعریف شده است.

محصول نهایی این پروژه که عملیات آن از سال ۱۳۹۴ آغاز شده است، اسلب با ۱۲ متر طول، عرض ۲ متر و ۲۰ سانتی متر و قطر ۳۰ سانت است که در خاورمیانه نخستین خط تولیدی محصول فولادی با این ابعاد خواهد بود.

کارخانه فولاد جهان آرای خرمشهر در مساحتی معادل ۲۷۳ هکتار در حال اجراست، در فاز نخست خط تولید و سایت آب شیرین کن آن با تولید روزانه ۲۷ هزار مترمکعب بهره برداری خواهد شد.

منبع : مهر