بازداشت 470 محکوم فراری توسط پلیس پیشگیری تهران

بازداشت 470 محکوم فراری توسط پلیس پیشگیری تهران

به گزارش خبرنگار انتظامی باشگاه خبرنگاران پویا؛ سرهنگ جلیل موقوفه‌ای ظهر امروز در نشست خبری با اشاره به اجرای 800 طرح مختلف توسط پلیس پیشگیری تهران بزرگ از ابتدای سال جاری اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون مجموعاً 129 طرح امنیت و آرامش، هفت طرح رعد، سه طرح صاعقه و یک طرح مشترک با پلیس آگاهی توسط پلیس پیشگیری تهران اجرا شده و مابقی طرحها نیز جزو طرحهای محلی و موضوعی بوده است.

رئیس پلیس پیشگیری تهران با اشاره به عملکرد این پلیس از ابتدای سال جاری گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 12 هزار و 880 خرده فروش مواد مخدر را بازداشت و 24 هزار و 700 معتاد متجاهر را نیز جمع‌آوری کردیم که این معتادها به کمپهای ترک اعتیاد مراکز بازپروری معرفی شده‌اند.

وی با بیان اینکه از این افراد 830 کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف شده است، بیان کرد: کشف این مواد نه به شکل محموله‌ای بلکه به شکل گرم به گرم بوده و مجموع آن به 830 کیلوگرم رسیده است.

به گفته این مقام انتظامی از ابتدای سال جاری تاکنون، 550 نفر از اوباش توسط پلیس پیشگیری تهران بازداشت شدند.

موقوفه‌ای با اشاره به افزایش هفت درصدی کشفیات وقوع سرقت در مجموعه پلیس پیشگیری تهران، بیان کرد: قرارگاه جلب محکومان فراری در مجموعه پلیس پیشگیری تهران راه‌اندازی شده، حدود هزار و 400 نفر برگه جلب داشتند که از این تعداد 470 مجرم حرفه‌ای که تحت تعقیب بودند، شناسایی و بازداشت شدند.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ به موضوع تعالی رفتار مأموران پلیس نیز اشاره و تصریح کرد: در سال جاری میزان شکایت از پلیس پیشگیری 86 درصد کاهش داشته که این نشان‌دهنده اجرای موفقیت‌آمیز طرح تعالی رفتار در مجموعه پلیس پیشگیری است. 

وی با بیان اینکه، از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از یک میلیون نفر به کلانتری‌های تهران مراجعه کردند، متذکر شد: در همین مدت یک میلیون و 497 مأموریت توسط واحدهای پلیس 110 مرتبط با پلیس پیشگیری در تهران اجرا شده و به طور میانگین بین هفت هزار و 500 تا هشت هزار مأموریت روزانه توسط پلیس پیشگیری در تهران اجرا می‌شود.

به گفته این مقام انتظامی، 84 درصد از پرونده‌های ارجاع شده به دوایر اجتماعی کلانتری‌ها منجر به صلح و سازش شده است.

موقوفه‌ای درباره حضور پلیس در موارد اقدام به خودکشی نیز عنوان کرد: موارد زیادی از خودکشی با حضور همکارانمان جلوگیری شده، آموزش مقابله و نحوه منصرف کردن افراد از این اقدام جزو آموزشهایی است که به مأموران ما داده می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم