تحویل بیش از ۵۰۰ کلاس درس در سواحل مکران تا پایان سال

تحویل بیش از ۵۰۰ کلاس درس در سواحل مکران تا پایان سال

به گزارش خبرگزاری مهر، حمیدرضا خان‌محمدی در آئین افتتاح مدرسه ۶ کلاسه برکت و در جمع دانش آموزان مدرسه ضمن تبریک میلاد با سعادت امیرالمومنین علی علیه السلام و روز پدر، افتتاح این مدرسه در این روز مبارک را به فال نیک گرفت و خطاب به دانش آموزان مدرسه، گفت: یکی از کارهایی که در این روز بسیار سفارش شده است بوسیدن دست پدر است و شما دانش آموزان خوب در این روز عزیز این عمل را به یادگار از این مراسم به خانه‌های خود و نزد پدران زحمتکش خود ببرید.

وی در ادامه: در توصیه به دانش آموزان گفت: اگر می‌خواهید منطقه شما آینده خوبی داشته باشد و با توجه به فرصت‌هایی که در شهرستان چابهار وجود دارد، منطقه شما پیشرفت خوبی داشته باشد باید الان تلاش کنید، خوب درس بخوانید و به سخنان معلمان خوب خود گوش فرا دهید، بدانید اگر پرتلاش باشید آینده خود را می‌توانید خوب بسازید.

خان محمدی عنوان کرد: توصیه دوم من به شما عزیزان این است این فضایی که با این شرایط و تجهیزات مناسب با تلاش همکارانمان در نوسازی مدارس استان و خیرین عزیز برای استفاده شما آماده شده است، در حفظ و نگهداری آن کوشا باشید و با همکاری و همدلی در حفظ و نگهداری و پویایی مدرسه خود تلاش بکنید.

در ادامه این مراسم مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سیستان و بلوچستان نیز ضمن عرض تبریک ولادت با سعادت امام علی علیه السلام، عنوان کرد: پروژه‌ای که شاهد افتتاح آن هستیم مدرسه ۶ کلاسه برکت عثمان آباد چابهار است که با زیربنای حدود ۹۰۰ متر مربع با مشارکت بنیاد برکت احداث و در اختیار دانش‌آموزان خوب منطقه قرار خواهد گرفت.

وی در خصوص ایجاد عدالت آموزشی در استان یادآور شد: با بررسی‌های صورت گرفته تلاش کردیم شهرستان‌های با سرانه فضای آموزشی کمتر را در اولویت توزیع اعتبار و تخصیص قرار دادیم و حوزه سواحل مکران از مناطقی بود که نیازمند توجه ویژه‌تری بود و می‌شود گفت تقریباً ۳۰ درصد اعتبار استان را به این منطقه اختصاص دادیم.

لک زایی بیان داشت: این امر باعث شد کلاس تحویلی در این حوزه در هر سال به بالای ۴۰۰ کلاس درس برسد و در سال جاری تاکنون ۳۲۶ کلاس درس در حوزه سواحل مکران تحویل آموزش و پرورش شده است و حداقل ۱۲۰ کلاس درس دیگر تا پایان سال به این عدد افزوده خواهد شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مدرسه سه کلاسه روستای فتحعلی کلات بخش پلان با زیربنای ۱۵۰ متر مربع و با مشارکت مؤسسه خیریه دست یاری به دشتیاری و مدرسه ۶ کلاسه برکت روستای عثمان آباد شهرستان چابهار با زیربنای ۹۰۰ متر مربع با مشارکت بنیاد برکت و اداره کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان سیستان و بلوچستان آماده بهره‌برداری شده‌اند.