ترافیک صبحگاهی به سمت مرکز پایتخت در حال شکل گیری است

ترافیک صبحگاهی به سمت مرکز پایتخت در حال شکل گیری است

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ محمد رازقی گفت: با رصدی که از طریق دوربین‌های مرکز کنترل ترافیک از سطح معابر شهر تهران از وضعیت ترافیکی معابر و بزرگراه‌های پایتخت در صبح شنبه ۱۲ شهریور ماه ۱۴۰۱ صورت پذیرفت، شاهد شروع ترافیک صبحگاهی و حجم بالای ترددها در سطح معابر شهر تهران بودیم.

وی ادامه داد: بزرگراه شهید همت در مسیر غرب به شرق از جنت آباد، شهید حکیم در مسیر غرب به شرق از باکری، بزرگراه هاشمی رفسنجانی در مسیر غرب به شرق از شهید ستاری، شیخ فضل الله در مسیر غرب به شرق از جناح دارای ترافیک است.

سرهنگ رازقی افزود: بزرگراه شهید زین الدین در مسیر شرق به غرب از بزرگراه امام علی (ع)، بزرگراه بابایی در مسیر شرق به غرب از نیروی زمینی، بزرگراه یادگار امام (ره) در مسیر جنوب به شمال از گلاب، بزرگراه امام علی (ع) در مسیر جنوب به شمال از گلشن‌دوست شاهد بار ترافیکی هستیم.

معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ افزود: بزرگراه صدر در مسیر شرق به غرب از نوبنیاد، بزرگراه شهید حاج قاسم‌سلیمانی در مسیر شرق به غرب از بزرگراه امام علی (ع)، مسیر جنوب به شمال چمران در مقطع حکیم تا همت، مسیر غرب به شرق جاده مخصوص از گل‌ها و در مسیر غرب به شرق آزادراه از چیتگر و آزادگان بار ترافیکی صبحگاهی را شاهد هستیم.

وی بیان داشت: خیابان آزادی در مسیر غرب به شرق از شهیدان و مسیر جنوب به شمال نواب از میدان نهم دی دارای بار ترافیکی سنگینی هستند.

سرهنگ رازقی افزود: تیم‌های پلیس راهور تهران بزرگ در تمامی تقاطع‌ها و معابر و میادین شهر تهران بمنظور روان سازی و کنترل ترافیک حضور دارند.

وی گفت: رانندگان در هنگام خرابی خودرو و یا تصادف حتماً در فاصله‌ای مناسب نصب کرده و دیگر رانندگان را از حضور خود مطلع نمائید تا آنها نیز به موقع بتوانند عکس العمل مناسب را از خود نشان دهند.

سرهنگ رازقی گفت: طرح جناغی ها در شهر تهران هنوز ادامه دارد و رانندگان در هنگام ورود به رمپ ها و خروجی‌ها می‌بایست پشت سر دیگر رانندگان در صف ورود قرار گرفته و نظم و انضباط ترافیکی را می‌بایست رعایت نمایند.

معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ همچنین به زائرین محترم کربلا توصیه داشت: زمان شروع حرکت خود را در جاده‌ها و محورها حتماً مدیریت کرده تا به موقع به محل برسند و مهم‌تر از همه اینکه در شهرهای مرزی که همکاران بنده حضور دارند همکاری لازم را با پلیس راه و در شهرها با پلیس راهور داشته باشند و بویژه در خصوص جای پارک خودروی خود با تیم‌های پلیس راهور همکاری لازم را داشته و هیچ گاه خودروی خود را در ان محدوده‌ها رها نکرده تا از تجمع خودروها در زمان برگشت خودداری گردد و مشکل ترافیک به وجود نیاید.

وی بیان داشت: هر چقدر در خصوص مدیریت سفرهای درون شهری و ساعات تردد و بازگشایی ادارات و مدارس تصمیم گیری صحیح شود، ما شاهد ترافیک روان تری در در سطح معابر خواهیم داشت.

وی گفت: در شهریور ماه مراجعه شهروندان و خانواده‌ها را برای خرید مهر ماه و مدارس خواهیم داشت و ترافیک در محدوده مرکزی شهر تهران افزایش پیدا خواهد کرد و توصیه به شهروندان این است که خودروی خود را هر جایی پارک نکرده و حتماً از پارکینگ‌ها استفاده نمایند و در فاصله‌ای مناسب خودرو را پارک کرده تا تأثیر بر ترافیک عصرگاهی نگذارد.

سرهنگ رازقی گفت: سفرهای آموزشی ۱۸ درصد است و این ترافیک به یکباره شروع خواهد شد و قطعاً تأثیر بر ترافیک شهر تهران خواهد داشت و توصیه می‌شود بخاطر اینکه این سنگینی ترافیک مشکلی ایجاد نکند خانواده‌ها حتماً قوانین و مقررات را رعایت نمایند و مشکلی که وجود دارد تجمع در مقابل مراکز آموزشی است که در ابتدای صبح و مواقع تعطیلی در ظهرها است که تاکید می‌شود در این خصوص برنامه ریزی خوبی برای رفتن به این مراکز و پارک در فاصله‌ای مناسب که ترافیک ایجاد نگردد توسط خانواده‌ها صورت پذیرد.

منبع : مهر