تزریق ژل زیر چشم

تزریق ژل زیر چشم

یکی از روش‌های از از بین بردن تیرگی و گودی زیر چشم استفاده از فیلر زیبایی می باشد. در این مقاله به بخشی از سوالات شما پیرامون ژل زیر چشم و ژل بیدمکس می‌پردازیم.

علل وجود تیرگی و کبودی زیر چشم چیست؟

ژنتیک یکی از مهمترین عوامل کبودی زیر چشم به شمار می‌رود زیرا که برخی از افراد در زیر چشم خود چربی کمتری دارند و همین امر موجب می‌شود که زیر چشم هایشان گود و کبود دیده شود.

گاهی اوقات لکه های زیر چشم می توانند در اثر خستگی، آلرژی و کم آبی بدن باشند؛ اما افزایش سن یکی از عوامل شایع گودی و تیرگی زیر چشم به شمار میرود؛ با بالا رفتن سن بدن شما سلول‌های پوستی کمتری تولید می کند در نتیجه پوست زیر چشم باریک تر شده، چربی و کلاژنی که موجب ارتجاعی شدن پوست می شوند را از دست می دهد (عکس ۱)؛ این امر موجب می شود که رگهای خونی زیر پوست شما در زیر چشم پدیدار شده و لکه های دایره ای مانند و تیره در اطراف چشم شما پدیدار شوند.

کدام نوع ژل برای تزریق زیر چشم مناسب است؟

برای تزریق در ناحیه زیر چشم فقط از فیلر های HA با ظرفیت جذب آب کم استفاده می شود. زیرا که استفاده از فیلرهای حجم دهنده ممکن است یک الی دو هفته بعد از تزریق باعث ایجاد تورم شوند. همچنین جهت جلوگیری از گلوله شدن ژل بهتر است از ژل با ویسکوزیته پایین استفاده شود.

پیشنهاد ایران فیلر برای تزریق ژل یک سی سی در این ناحیه استفاده از ژل بیدمکس یک سی سی مدل فاین است. این ژل دارای ۳درصد لیدوکایین (بی حسی) می باشد. درصد کراس لینک در این مدل بسیار پایین است بنابراین ویسکوزیته پایین و تورم بسیار کم است.

ژل زیر چشم چگونه موجب درمان کبودی و گودی زیر چشم میشود؟

هیالورونیک اسید ماده ی تشکیل دهنده فیلرهای زیبایی، ترکیبی است که برای درمان گودی زیر چشم به افراد توصیه می‌شود. با بالا رفتن سن افراد تولید کلاژن، چربی و خاصیت الاستیسیته پوست کاهش پیدا می‌کند در نتیجه چین و چروک ها و گودی زیر چشم ایجاد میشود. هیالورونیک اسید با ترمیم حجم زیر چشم شما می تواند به طور موقت خطوط ریز و چین و چروک ها را از بین برده و گودی زیر چشم را پوشش دهد.

نکاتی درباره تزریق زیر چشم

الف: وریدهای پلکی و آنگولار در این ناحیه بصورت افقی قرار گرفته اند. بنابراین برای تزریق فیلر زیر چشم استفاده از کانولا الزامی است. کانولا سوزنی انعطاف پذیر است؛ که نوک آن برخلاف سایر سوزن ها تیز نیست.

مزایای تزریق فیلر زیر چشم با استفاده از کانولا:

درد آن نسبت به تزریق با استفاده از سوزن کمتر است.

نوک آن تیز نیست و در نتیجه نمی‌تواند به عروق آسیب بزند.

چون نمی تواند به عروق آسیب برساند پس احتمال کبودی در آن تقریباً صفر است.

ب: تزریق ژل زیر چشم معمولا در دو ناحیه متفاوت انجام می شود.

تزریق فیلر در ناودان اشکی: ناودان اشکی به ۳/۱ ناحیه داخلی حفره زیر چشم گفته می شود. وجود این حفره با ایجاد سایه باعث تیره دیده شدن زیر چشم می شود. (عکس ۲-الف)

تزریق در حفره پلک تحتانی: این حفره در امتداد خارجی پلک تحتانی و استخوان گونه ایجاد می شود. وجود این حفره باعث بروز تیرگی در زیر چشم می شود. (عکس ۲-ب)

عکس ۲: الف- نقطه ورود کانولا ۱سانتی متر پایین تر از ناودان اشکی است. تزریق ژل در ناحیه ناودان اشکی باید در لایه superficial (لایه سطحی) انجام شود. ب- در این روش کانولا از فاصله ۵/۰ سانتی متری گوشه خارجی چشم وارد شده و تزریق در لایه سطحی پوست انجام می شود.

ماندگاری فیلر زیر چشم چقدر است؟

اگر بخواهیم به طور کلی درباره ماندگاری فیلر های زیر چشم صحبت کنیم باید بدانیم که ماندگاری آن بسته به سیستم بدن هر فرد و برند فیلر متغیر است. ژل بیدمکس فاین ماندگاری بین ۸ تا ۱۲ ماه دارد.

در نظر داشته باشید که استفاده از پرکننده های پوستی یک روش دائمی برای رفع تیرگی و کبودی زیر چشم نیست این درمان باید هر ۱۲ یا هر ۱۸ ماه یک بار به طور مکرر تکرار شود. بهتر است قبل از محو شدن تأثیرات پرکننده، حتماً تزریق مجدد را انجام دهید تا نتیجه بهتری بگیرید.