توضیح رئیس آکادمی ملی المپیک در مورد خاموشی وسایل سرمایشی

توضیح رئیس آکادمی ملی المپیک در مورد خاموشی وسایل سرمایشی

فرهاد صدر رئیس آکادمی ملی المپیک در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، در واکنش به خاموش بودن سیستم سرمایشی در سالن وزنه‌برداری گفت: این موضوع به خاطر مشکل برق است، به خاطر کمبود برق ولتاژها افت پیدا می‌کنند و تمام سیستم‌های خنک‌کننده کاهش کارکرد پیدا می‌کنند.

وی گفت: زمانی که برق قطع می‌شود از برق اضطراری استفاده می‌کنیم تا روشنایی تأمین شود. وزنه‌برداران شرایط خیلی بدی‌تر داشتند که برای آن‌ها مساعد کردیم. این موضوع هم جای نگرانی ندارد.

رئیس آکادمی ملی المپیک گفت: وسایل سرمایشی در سالن وزنه‌برداری روشن است، برخی اطلاعات مبنی بر اینکه تنها روزی یک ساعت این وسایل روشن است، کاملاً غلط است. کل تأسیسات ۲۴ ساعته روشن است، اما از داخل این وسایل هوای گرم بیرون می‌آید به خاطر مشکل افت ولتاژ و کمبود برق است، این موضوع به معنی این نیست که کولرها خاموش است.

صدر تأکید کرد: در سیستم‌های بزرگ تاسیساتی قسمت‌های خنک کننده این وسایل با افت ولتاژ از کار می‌افتد و باد گرم می‌زند. من برای حل این مشکل با مسئول اداره برق منطقه صحبت کردم، به ما گفتند تا آخر هفته جاری که هوا گرم است این مشکل هیچ راهکاری جز قطعی‌های مکرر برق ندارد.

رئیس آکادمی ملی المپیک گفت: به خاطر کمبود برق یا افت ولتاژ یا قطعی کل مناطق برق را در تهران انجام می‌دهند تا کمی مصرف کاهش پیدا کند. طبق اطلاعات هواشناسی تا یکی دو روز آینده کمی هوا خنک‌تر می‌شود و مصرف هم کاهش پیدا می‌کند، بنابراین مشکل قطع برق و کاهش ولتاژ هم رفع می‌شود.

صدر تأکید کرد: سیستم سرمایشی آکادمی ملی المپیک کاملاً درست است و کار می‌کنند اما چون با مشکل کمبود برق توزیع کمتر می‌شود این سیستم‌ها کشش لازم را ندارند.