تولید سالانه ۲۰۰ هزار تن سیب زمینی در چهارمحال و بختیاری

تولید سالانه ۲۰۰ هزار تن سیب زمینی در چهارمحال و بختیاری

به گزارش خبرنگار مهر، عطاالله ابراهیمی پنجشنبه در بازدید از ذخیره سازی، سورتینگ و توزیع سیب زمینی در چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: در حال حاضر ۱۷ سردخانه دومداره در سطح استان فعال است.

وی با اشاره به اینکه هفت سردخانه دیگر در چهارمحال و بختیاری در حال احداث است، عنوان کرد: ظرفیت موجود سردخانه‌های فعال استان حدود ۱۰۰ هزار تن می‌باشد.

رئیس جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه سیب زمینی یکی از تولیدات مهم استان است، تصریح کرد: روزانه به طور متوسط حدود ۵۰۰ تن سیب زمینی از این استان به سراسر کشور ارسال می‌شود.

ابراهیمی موجودی سیب زمینی در استان را ۲۱ هزار تن عنوان کرد و ادامه داد: بیش از ۲۴ هزار تن سیب زمینی بذری در چهارمحال و بختیاری ذخیره سازی شده است که از این میزان ۱۶ هزار تن در استان مورد مصرف قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه چهار هزار و ۳۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی استان زیر کشت سیب زمینی می‌رود، افزود: سالانه حدود ۱۷۰ تا ۲۰۰ هزار تن سیب زمینی در چهارمحال و بختیاری تولید می‌شود.

رئیس جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری مطرح کرد: طی سال گذشته به دلیل کاهش میزان بارندگی تولید سیب زمینی در استان کاهش یافته است.

منبع : مهر