تکواندو نونهالان جهان| کسب دو مدال طلا و یک نقره در روز نخست برای نمایندگان کشورمان

تکواندو نونهالان جهان| کسب دو مدال طلا و یک نقره در روز نخست برای نمایندگان کشورمان

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، پنجمین دوره مسابقات قهرمانی نونهالان جهان صبح امروز با حضور ۶۶۹ تکواندوکار از ۹۰ کشور جهان به میزبانی بلغارستان در شهر صوفیه آغاز شد.

تیم ملی ایران در روز نخست ۴ نماینده داشت که حاصل تلاش آنها دو طلا و یک نقره بود.

ساینا علیپور تکواندوکار وزن ۵۱- کیلوگرم تیم ملی کشورمان  با کسب پیروزی مقابل همه رقبا موفق به کسب مدال طلای وزن 51- کیلوگرم شد. وی در مبارزه پایانی «ماگدالینی کلا کالا» از یونان را پیش روی داشت و در 2 راند متوالی و با نتایج 6 بر 4 و 11 بر 5 صاحب برتری شد و روی سکوی نخست جهان ایستاد. 

علیپور دور نخست استراحت داشت و سپس «وروک» از هلند را در دو راند شکست داد و در ادامه «وانیا رانکوف» از صربستان را نیز با همین نتیجه از پیش رو برداشت و به نیمه نهایی صعود کرد. وی در این مرحله نیز 2 بر صفر در راند شماری برابر «یارا حمزه» از آلمان صاحب پیروزی شد و به دیدار نهایی راه پیدا کرد.

باران جمال لیوانی در مبارزه پایانی «یارینا پوگان تسوا» از قزاقستان را در 2 راند پیاپی (11 بر 4 و یک بر صفر) شکست و نخستین مدال طلای تیم ملی ایران در این مسابقات را به خود اخصاص داد.

وی امروز صبح کار خود را با برتری ۲ بر صفر و با نتایج ۱۲ بر صفر و ۱۴ بر ۲ مقابل «واپنیک کسنیا» از آمریکا آغاز کرد و در ادامه با با نتایج مشابه 12 بر صفر در دو راند «استایکویو آیکاترینی» از یونان را از پیش رو برداشت و سپس در دو راند برابر «سامانتا کروز» از پورتوریکو صاحب برتری شد. جمال لیوانی در این مرحله  در پیکار با «اعظم جوانوا» از ازبکستان صاحب برتری شد و به دیدار نهایی صعود کرد.

محمد عرفان زارع نماینده ایران در وزن ۶۵- کیلوگرم در فینال به مصاف «کانگ دونگ مین» از کره جنوبی رفت و با واگذاری نتیجه در 2  راند صاحب مدال نقره شد. او برای حضور در دیدار نهایی، ابتدا در اولین مبارزه خود 2 بر صفر و با نتایج 12 بر 9 و 9-9 «کارلو مارینانوویچ» از کرواسی را شکست داد و سپس 6 بر 6 و 10 بر 8 و در 2 راند برابر «دانیل مونتانارو» از مکزیک صاحب پیروزی شد.

زارع با وجود آنکه در مرحله یک چهارم نهایی با ضربه خطای حریف اردنی (اجرای تکنیک بعد از دستور توقف بازی از سوی سرداور) آسیب دیده بود، با نظر داوران پیروز از میدان خارج شد و در مبارزه نیمه نهایی برابر «مختاروف» از ازبکستان به میدان رفت و با وجود شکست در راند اول با نتیجه 11 بر 8، در دو راند متوالی 8 بر6 و 12 بر 10 رقیب خود را شکست داد و راهی دیدار نهایی شد.

 امیرحسین ولی محمدی در وزن 65+ کیلوگرم دیگر نماینده کشورمان در مسابقات امروز بود که در گام نخست برابر «خدایتوف جواهیرجون» از ازبکستان 2 بر صفر باخت و حذف شد.

پنجمین دوره رقابت‌های تکواندو قهرمانی جهان تا روز یکشنبه نهم مرداد ماه ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/ 

منبع : تسنیم