تیم‌های ملی تکواندو راهی کره جنوبی می شوند/بخشی جایگزین یزدانی شد

تیم‌های ملی تکواندو راهی کره جنوبی می شوند/بخشی جایگزین یزدانی شد

به گزارش خبرنگار مهر، بیست و پنجمین دوره رقابتهای قهرمانی آسیا سوم تا ششم تیرماه و هفتمین دوره رقابتهای پومسه قهرمانی آسیا پنجشنبه دوم تیرماه با حضور ۳۸۶ تکواندوکار از ۳۴ کشور به میزبانی کره جنوبی در شهر «چانچئون» برگزار خواهد شد.

تیم‌های ملی ایران در دو بخش کیورگی (مبارزه) و پومسه (اجرای فرم) فردا دوشنبه در دو گروه به این مسابقات اعزام می‌شوند. گروه اول اعضای تیم ملی کیورگی به همراه تعدادی از نفرات تیم ملی پومسه ساعت ۱۶:۱۵ راهی دبی و پس از توقفی چند ساعته از آنجا عازم سئول خواهند شد. گروه دوم نیز ساعت ۲۳:۴۵ دقیقه از طریق دوحه راهی سئول می‌شوند.

در بخش کیوروگی آقایان مهدی حاجی موسایی، فرزان عاشورزاده، میرهاشم حسینی، دانیال بزرگی، امیرمحمد بخشی و علیرضا نادعلیان و در بخش بانوان مبینا نعمت زاده، ناهید کیانی، نسترن ولی زاده، زهرا شیدایی، زهرا پوراسماعیل و اکرم خدابنده ترکیب تیم ملی در این رویداد را تشکیل می‌دهند.

شایان ذکر است محمدحسین یزدانی نماینده وزن ۸۰- کیلوگرم کشورمان به دلیل سرباز بودن و مشکلات خروج از کشور حضور در رقابتهای قهرمانی آسیا را از دست داد و امیرمحمد بخشی جایگزین وی شد. بخشی دوره قبل از رقابت‌های قهرمانی آسیا به میزبانی کشور لبنان مدال نقره را کسب کرده است.

مینو مداح به عنوان سرمربی، ندا زارع و مهروز ساعی به عنوان مربی تیم ملی بانوان را همراهی می‌کنند و در بخش آقایان بیژن مقانلو سرمربی، مجید افلاکی و مسعود حجی زواره مربیان تیم ملی هستند. نعمیا خواجوی بدنساز و محمد نصر به عنوان فیزیوتراپ نیز این تیم را همراهی خواهند کرد.

علی نادعلی نجف آبادی، مرتضی زنده دل، نادر خدامرادی، امیررضا مهربان، علی سهرابی، یاسین زندی، حسین بهشتی، اکبر فروزان، مرجان سلحشوری، مهسا صادقی، مرجان تاجی، سیده مینا هاشمی، یاسمن لیموچی و آتوسا فرهمند پارسا نیز در ترکیب تیم‌های ملی پومسه مردان و زنان ایران را تشکیل می‌دهند.

احمد اخلاقی به عنوان سرمربی و سید حسین موسی نیا به عنوان مربی تیم ملی پومسه آقایان هستند و در بخش بانوان هدایت تیم ملی برعهده فاطمه اسدپور است و اکرم مهدی پور به عنوان مربی او را یاری می‌کند.

منبع : مهر