حال ۱۹ بیمار کرونایی در چهارمحال و بختیاری وخیم است

حال ۱۹ بیمار کرونایی در چهارمحال و بختیاری وخیم است

به گزارش خبرگزاری مهر، ارسلان خالدی فر با بیان اینکه در شبانه روز گذشته ۱۰۱ نفر با علائم بالینی مشکوک به کرونا به مراکز درمانی چهارمحال و بختیاری مراجعه کردند، اظهار کرد: هم‌اکنون ۱۹ بیمار با شرایط وخیم در بخش‌های ویژه مراکز درمانی چهارمحال و بختیاری بستری هستند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد تصریح کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون بیش از ۹۶ هزار و ۹۶۲ نفر در استان چهارمحال و بختیاری به این بیماری مبتلا شده‌اند.

وی تعداد بیماران بستری در بیمارستان‌های استان را ۸۳ نفر اعلام کرد و افزود: با جان باختن دو بیمار کرونایی طی ۲۴ ساعت گذشته مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلاء به بیماری کرونا در چهارمحال و بختیاری هزار و ۸۳۴ نفر رسیده است.

خالدی فر عنوان کرد: طی شبانه روز گذشته ۴۵ بیمار مبتلا به کرونا در چهارمحال و بختیاری شناسایی شده است که از این تعداد ۱۲ بیمار در مراکز درمانی استان بستری و تحت درمان قرار گرفته‌اند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با بیان اینکه در حال حاضر تنها شهرستان «کوهرنگ» در حالت زرد کرونایی قرار دارد، مطرح کرد: شهرستان‌های «بن»، «اردل»، «سامان»، «فارسان»، «کیار» در وضعیت نارنجی و شهرستان‌های «شهرکرد»، «بروجن»، «لردگان» و «خانمیرزا» در وضعیت قرمز ابتلاء به کرونا قرار دارند.

منبع : مهر