حضور پومسه‌روهای 62 کشور در مسابقات قهرمانی جهان

حضور پومسه‌روهای 62 کشور در مسابقات قهرمانی جهان

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، مهلت ثبت‌نام برای شرکت در رقابت‌های قهرمانی پومسه جهان به پایان رسید و تعداد 784 تکواندوکار از 62 کشور برای حضور در این دوره از رقابت‌ها ثبت‌نام کردند. بدین ترتیب این دوره در طول 10 دوره گذشته بیشترین شرکت کننده را خواهد داشت.

این تعداد تکواندوکار از ۲۰ کشور آسیایی، ۲۱ کشور اروپایی، ۱۴ کشور از قاره آمریکا، ۷ کشور از قاره آفریقا و یک کشور از اقیانوسیه حضور دارند که قرار است دز روزهای اول تا چهارم اردیبهشت در محل نمایشگاه‌های بین المللی کره جنوبی در شهر «گویانگ» به رقابت بپردازند.

کره جنوبی برای سومین بار میزبان رقابت‌های پومسه قهرمانی جهان است. این رقابت‌ها سال 2006 به میزبانی شهر سئول راه‌اندازی شد. ترکیه، مصر، ازبکستان، روسیه، کلمبیا، اندونزی، پرو و چین تایپه دیگر میزبانان این مسابقات در طول سال‌های گذشته بوده‌اند.

پیش از این قرار بود یازدهمین دوره مسابقات سال ۲۰۲۰ به میزبانی دانمارک و در شهر هرنینگ برگزار شود که به دلیل پاندومی کرونا به تعویق افتاد.

تیم ملی ایران با ترکیب امیر علیزاده (گیلان)، یاسین زندی (مازندران)، علی سلمانی، علی نادعلی،هادی ترکاشوند، حسین بهشتی و محمد تقی حاتمی (اصفهان) نادر خدامرادی (تهران) در بخش مردان، فاطمه سلمانی‌زاده، شیما نساجی و مرجان سلحشور (اصفهان)، آتوسا فرهمند (البرز) ساناز تقی پور(تهران) در بخش بانوان در مسابقات جهانی حضور خواهند داشت.

هدایت تیم ملی مردان بر عهده احمد اخلاقی به عنوان سرمربی و نیما مهربانی به عنوان مربی است. همچنین بدری اسدی به عنوان سرمربی و فهیمه سلمانی‌زاده به عنوان مربی هدایت تیم ملی بانوان را برعهده دارند.

 

انتهای پیام/

منبع : تسنیم