حمایت قاطع بانک مرکزی از دانش‌بنیان‌ها

حمایت قاطع بانک مرکزی از دانش‌بنیان‌ها

به گزارش خبرگزاری مهر، مصطفی قمری‌وفا گفت: پرداخت ۵۰۹.۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات به ۱۱۷۶ شرکت دانش‌بنیان طی ۱۰ ماهه ۱۴۰۰ پرداخت شده است که رشد ۱۲۷٪ در مقایسه با سال ۹۹ نشان می‌دهد.

وی افزود: فقط در دی ۱۴۰۰ به ۴۶۰ شرکت دانش‌بنیان ۴۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شد با رشد ۳۲٪ نسبت به مدت مشابه سال ۹۹ که این روند با هدفمندی دقیق در ارائه تسهیلات بانکی جهت رونق تولید و اشتغال آفرینی مؤثر و پایدار ادامه خواهد یافت.

همچنین افزایش ۵۴.۹ درصدی تسهیلات پرداختی بانک‌ها به بخش‌های اقتصادی در ۱۱ ماه ۱۴۰۰ به مبلغ ۲۵ هزار و ۴۳۳ هزار میلیارد ریال تحقق یافته است و رشد شاخص تولید کارگاه‌های بزرگ صنعتی کشور در ۹ ماهه سال ۱۴۰۰ به ۳.۴ درصد رسید.

حمایت قاطع بانک مرکزی از دانش‌بنیان‌ها

قمری وفا گفت: شاخص تولید کارگاه‌های بزرگ صنعتی (۱۰۰ نفر کارکن و بیش‌تر) که در فصل تابستان ۱۴۰۰ متأثر از اختلال در فرآیند تولید محصولات صنعتی ناشی از قطعی‌های مکرر برق، با کاهش ۱.۴ درصدی نسبت به فصل مشابه سال قبل از آن مواجه شده بود، در فصل سوم با افزایش ۶.۴ درصدی نسبت به فصل مشابه سال ۱۳۹۹ همراه شد که فراتر از رشد محقق شده در فصل اول سال ۱۴۰۰ (معادل ۵.۵ درصد) است.

حمایت قاطع بانک مرکزی از دانش‌بنیان‌ها

منبع : مهر