خراسان شمالی معدن بازیکنان بااستعداد فوتسال است

خراسان شمالی معدن بازیکنان بااستعداد فوتسال است

خبرگزاری مهر – گروه استان‌ها: پس از درخشش «آمنه یزدانی» در سطح اول فوتسال ایران، گفتگویی با این بازیکن اهل خراسان شمالی داشتیم و آخرین وضعیت این بازیکن و چشم‌انداز یک بانوی ورزشکار در خراسان شمالی را جویا شدیم.

*خودتان را برای مخاطبین خبرگزاری مهر به صورت کامل معرفی کنید.

آمنه یزدانی هستم متولد سال ۱۳۶۸ در بجنورد که از همان دوران کودکی علاقه شدیدی به فوتسال داشتم و به خاطر محدودیت امکانات و فضای آموزش ورزش حرفه‌ای، تا سن ۱۸ سالگی جهت فعالیت رسمی در فوتسال انتظار کشیدم.

*فعالیت شما در ورزش حرفه‌ای از کجا آغاز شد؟

پس از ۸ سال بازی در لیگ یک به همراه تیم فوتسال «کیمیای اسفراین» موفق به صعود به لیگ برتر شدیم و با پیراهن تیم محبوب اسفراین افتخار بازی در لیگ برتر فوتسال بانوان را کسب کردم.

*سابقه بازی در کدام تیم‌های لیگ برتری را دارید؟

با تیم‌های فوتسال گوهردشت لرستان، خیبر خرم‌آباد و آریا پاک البرز سابقه بازی در لیگ برتر را دارم.

خراسان شمالی معدن بازیکنان بااستعداد فوتسال است

*امکانات و زیر ساخت‌های فوتسال خراسان شمالی در چه سطحی قرار دارد؟

از سال ۱۳۹۷ که در خراسان شمالی مربیگری فوتسال را آغاز کردم امکانات در سطح قابل قبولی است.

*پیشنهاد شما برای بهتر شدن وضعیت فوتسال بانوان خراسان شمالی چیست؟

برگزاری مداوم و مستمر مسابقات لیگ استان می‌تواند در راستای ارتقای سطح فنی بازیکنان مؤثر باشد، (البته این شرایط الان در استان جاری است)، امکان بازی‌های دوستانه با تیم‌های سطح بالا و برگزاری کلاس‌های دانش افزایی برای مربیان نیز می‌تواند در راستای بهتر شدن وضعیت فوتسال بانوان استان کمک‌های شایانی نماید.

*آرزوی ورزشی شما چیست؟

یکی از مهمترین اهداف من در فوتسال مربیگری و تیم‌داری در سوپر لیگ کشور با تیم‌های خراسان شمالی و به ویژه شهرم بجنورد است.

*چقدر با استعدادهای فوتسال خراسان شمالی آشنا هستید و آینده این ورزش در استان را چگونه می‌بینید؟

در مقایسه با سال‌های گذشته شرایط خیلی بهتر شده است و اگر بخواهیم در لیگ‌های کشور حرفی برای گفتن داشته باشیم باید از مدارس و رده پایه شروع کنیم، استعدادهای خیلی خوب و درخشانی در استان داریم با استعدادیابی که سال گذشته با همکاری آموزش و پرورش انجام دادیم به این باور رسیدیم که استان استعدادهای خوبی دارد.

*شرایط شما در فصل گذشته و به طور کلی اوضاع تیم فوتسال «نفت امیدیه» چگونه بود؟

این تیم از امکانات رفاهی و مالی بسیار عالی برخوردار است و سطح بازی‌های لیگ دسته اول امسال هم بسیار بالا بود، به طوری‌که ۴ تیم برای قهرمانی و صعود به لیگ برتر در حال رقابت بودند اما در یک بازی خیلی حساس مقابل تیم یاران سهرابی دیوان‌دره، موفق شدم در ۳۰ ثانیه پایانی با یک شوت از راه دور گل بزنم و ضمن کسب قهرمانی فصل مجوز حضور در لیگ برتر را کسب کنیم.

خراسان شمالی معدن بازیکنان بااستعداد فوتسال است

*به سرمربیگری تیم ملی فوتسال فکر می‌کنید؟

یکی از اهداف بزرگ بنده این است که روزی روی نیمکت تیم ملی بنشینم و در مرحله بعد دوست دارم مربیگری در خارج از کشور را تجربه کنم و وارد یک چالش جدید شوم.