خط تولید خودروی ایرانی در ارمنستان راه اندازی می‌شود

خط تولید خودروی ایرانی در ارمنستان راه اندازی می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم، علیرضا پیمان پاک با اعلام این خبر گفت: در این باره یک خودروساز ایرانی و یک سرمایه گذار از طرف ارمنستان اعلام آمادگی کرده اند که این موضوع از طریق وزارت اقتصاد ارمنستان و وزارت صمت ایران در حال پیگیری است.

وی افزود: موافقت اولیه برای احداث خط تولید خودروی ایرانی در ارمنستان انجام شده که بر اساس این موافقتنامه، طرح توجیهی آن آماده می‌شود. 

پیمان پاک با بیان اینکه در حوزه همکاری‌های خودرویی با ارمنستان، تهاتر انجام نمی‌شود ادامه داد: هم اکنون بخش خصوصی ارمنستان، خودرو را از ایران خریداری و در بازار این کشور عرضه می‌کند.

وی با بیان اینکه خودرو‌های صادر شده به ارمنستان محصول ” ایران خودرو” هستند، گفت: تا کنون سفارش گذاری 200 دستگاه خودرو به ارمنستان انجام شده و در مرحله نخست صادرات خودرو به صورت آزمایشی بوده است و منتظر هستیم که نتایج آن دیده شود. 

پیمان پاک افزود: در روند صادرات آنچه اهمیت دارد شبکه خدمات پس از فروش و در دسترس بودن قطعات است از این‌رو با هماهنگی بخش خصوصی ارمنستان مقرر شد بعد از ارسال تعداد مقرر شده در مرحله نخست، شاهد افزایشی شدن روند صادرات خودرو به این کشور باشیم.

پیمان پاک با اشاره به اینکه ارمنستان جزو کشور‌های حوزه اوراسیا است و تعرفه تجاری به این کشور‌ها پرداخت نمی‌کند گفت: امیدواریم که از این فرصت نهایت استفاده را داشته باشیم و بتوانیم ارمنستان را به قطب تولید و صادرات کالا‌ها و محصولات ایرانی تبدیل کنیم.

رئیس سازمان توسعه و تجارت همچنین در این باره که آیا زمینه‌های تهاتر کالا از ایران به ارمنستان فراهم شده است؟ گفت: هم اکنون گاز و برق تهاتر می‌شود و وزارت اقتصاد ارمنستان در حال فراهم کردن شرایطی است که در سایر کالا‌ها بتوان فرآیند تهاتر را دنبال کرد و فهرست کالا‌های مورد نیاز دو کشور بررسی و نهایی و بستر‌های مالی معین شده است و در سفری که به‌زودی به ارمنستان خواهیم داشت موافقنامه امضا و عملیات تهاتر با این کشور اجرایی می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم