دفاع سرسخت باشگاه پورتو از طارمی و حمله به منتقدان تلویزیونی!

دفاع سرسخت باشگاه پورتو از طارمی و حمله به منتقدان تلویزیونی!

به گزارش خبرنگار مهر، در یکی از بازی‌های مرحله پلی آف لیگ فوتبال اروپا تیم پورتو پرتغال پنجشنبه شب در ورزشگاه المپیک رم میهمان لاتزیو ایتالیا بود که این بازی با نتیجه ۲ – ۲ و صعود پورتو به مرحله یک هشتم نهایی این بازی‌ها به پایان رسید.

در این بازی ابتدا تیم لاتزیو با گل دقیقه ۱۹ ایموبیله از پورتو پیش افتاد اما مهدی طارمی در دقیقه ۳۱ از روی نقطه پنالتی کار را به تساوی کشاند. این پنالتی ماجرای عجیبی داشت. داور این مسابقه ابتدا سرنگونی طارمی در محوطه جریمه لاتزیو را تمارض تشخیص داد و مهاجم ایران را با کارت زرد جریمه کرد. در ادامه و با بازبینی این صحنه در VAR داور تصمیمش را تغییر داد و پنالتی به سود پورتو اعلام شد.

بعد از این بازی، «مائوریتزیو ساری» سرمربی لاتزیو از پنالتی گرفته شده برای پورتو و بازبینی آن صحنه توسط کمک داور ویدئویی انتقاد کرد و اعتقاد داشت که روی طارمی خطایی رخ نداده بود.

این پنالتی بحث برانگیز در پرتغال هم مورد بحث و بررسی کارشناسان مختلفی قرار گرفت و بعضی از آنها اعتقاد داشتند با وجود بازبینی صحنه، مهدی طارمی تمارض و شبیه سازی کرده است.

باشگاه پورتو در خبرنامه روزانه خود به منتقدان پنالتی طارمی و مفسران و کارشناسان تلویزیونی حمله تندی انجام داد.

در بخشی از این مطلب آمده است: «طارمی با گرفتن یک پنالتی در کانون توجه قرار گرفت؛ یک پنالتی‌ غیر قابل انکار به جز در چشم برخی افراد بی سواد که در تلویزیون نظر می‌دهند.»

طارمی در آن مسابقه علاوه بر گرفتن پنالتی و گل کردن آن، پاس گل دوم پورتو را هم داد و به عنوان یکی از چهار کاندیدای بهترین بازیکن دور برگشت مرحله پلی آف لیگ اروپا انتخاب شد.

منبع : مهر