دفاع مقدس گنجی عظیم و پایان‌ناپذیر است

دفاع مقدس گنجی عظیم و پایان‌ناپذیر است

به گزارش خبرنگار مهر، اولین همایش فرزندان طلبه کارکنان ارتش صبح امروز با حضور سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش، حجت الاسلام عباس محمد حسنی رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، امیر علیرضا صباحی فرد فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش و امیر حمزه علی کاویانی جانشین فرمانده نیروی دریایی ارتش در سالن کوثر سازمان عقیدتی سیاسی ارتش برگزار شد.

حجت‌الاسلام محمدحسنی طی سخنانی، گفت: دفاع مقدس گنجی عظیم و پایان ناپذیر است که می تواند تاریخ اسلام را سال‌های متمادی تغذیه کند؛ به شرط آنکه ما هنر استخراج و فرآوری این گنجینه عظیم را داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی در سایر امور فرمودند از خدمتگزاران در مسئولیت های مختلف انتظار ۱۰ برابری دارم اما در خصوص نشر و ترویج فرهنگ دفاع مقدس از مسئولان امر انتظار صدبرابری دارم.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با تاکید بر اینکه روحانیت علمداران انقلاب اسلامی هستند، افزود: روحانیت و طلاب در این حوزه رسالت و وظایف سنگین تری دارند.

حجت‌الاسلام حسنی گفت: رژیم بعثی در روزهای نخست جنگ با هدف تجزیه سرزمین ایران وارد عرصه نبرد با ملت ما شده بود اما پس از مدتی به دنبال حذف تشییع و ایران منهای اسلام، تشییع و روحانیت گام برداشت.

وی با اشاره به اینکه در طول ۲۰۰ سال گذشته جنگی در کشور ما صورت نگرفته است که منجر به واگذاری بخش هایی از سرزمین به بیگانگان نشده باشد، افزود: اما در طول ۸ سال دفاع مقدس حتی یک سانتیمتر از خاک کشورمان جدا نشد.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش ادامه داد: دفاع مقدس جنگ گسترده ای بود که دشمنان بزرگ و استکباری علیه مردم ایران به راه انداختند، اما مدیریت آسمانی امام(ره) باعث شد برای نخستین‌ بار در ۲۰۰ سال گذشته سربلند باشیم. این انقلاب بدون تردید مقدمه انقلاب جهانی حضرت مهدی (عج) است و ما باید با خودسازی و اصلاح امور بسترساز ظهور ایشان باشیم.

حجت الاسلام حسنی مهمترین عامل پیروزی در دوران دفاع مقدس را ایمان و اعتقاد قلبی عنوان کرد و گفت: اگر عوامل تعیین کننده جنگ منحصر در تجهیزات و ادوات بود، باید حرف آخر را صدام می زد اما همانطوری که دفاع مقدس به ما نشان داد در این دنیا عوامل دیگری هم موثر هستند.

منبع : مهر