دفع پاتک ارتش اوکراین/ ۲۷۰ نظامی کشته شدند

دفع پاتک ارتش اوکراین/ ۲۷۰ نظامی کشته شدند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد عملیات‌های چند روز اخیر ارتش اوکراین برای بازپس‌گیری برخی مناطق در مسیر «نیکولایف-کریووی روگ» با شکست مواجه شده است.

آن‌گونه که وزارت دفاع روسیه گزارش داده نیروهای روسیه روز گذشته، عملیات‌های اوکراین را دفع کردند و در این درگیری‌ها ۲۲۰ نظامی اوکراینی کشته شده و بیش از ۱۱ تانک، ۷ خودروی جنگی پیاده‌نظام، و ۸ خودروی زرهی دیگر را نیز از دست دادند.

بنا بر گزارش وزارت دفاع روسیه، در حملات هوایی ارتش این کشور در منطقه خارکوف هم، بیش از ۳۰ شبه‌نظامی نئونازی ارتش اوکراین کشته و ۱۰ خودروی نظامی آنها نیز منهدم شده است. همچنین پدافند هوایی ارتش روسیه یک بالگرد Mi-۸ در منطقه خرسون و ۵ پهپاد ارتش اوکراین در منطقه خارکوف را سرنگون کرده است. در مناطق مختلف جمهوری خلق دونتسک نیز ۲۰ نظامی اوکراینی کشته و بیش از ۵۰ نفر از آنها نیز زخمی شدند.

طبق گزارش وزارت دفاع روسیه، از آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین تا امروز دوشنبه ۱۴ شهریور، در کل ۲۸۷ هواپیما، ۱۵۲ بالگرد، ۱۸۷۷ پهپاد، ۳۷۲ سامانه ضدموشکی، ۴۸۲۲ تانک و دیگر خودروهای زرهی، ۸۲۵ سامانه راکت‌انداز چندمنظوره، ۳۳۶۸ توپخانه و همچنین ۵۳۴۰ خودروی نظامی ارتش اوکراین سرنگون و منهدم شده است.

منبع : مهر