دنبال برگزاری مجمع کمیته در اولین فرصت و رفع تعلیق جودو هستیم

دنبال برگزاری مجمع کمیته در اولین فرصت و رفع تعلیق جودو هستیم

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از کمیته ملی المپیک، سید رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک و سید حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان که به دعوت کمیته بین‌المللی المپیک جهت دیدار با توماس باخ به بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۲۲ پ کن سفر کرده است در گفتگویی تلفنی با برنامه ورزش و مردم گفت: آن چیزی که برای ورزش ایران در این شرایط اهمیت دارد این است که بتوانیم روابطمان را در عرصه بین‌المللی تقویت کنیم. در واقع یکی از شرایطی که اهمیت دارد باید تولید فرصت جدید کنیم برای دستیابی به کرسی، توسعه روابط و کسب حمایت‌های بین‌المللی است.

وی افزود: با دعوت توماس باخ رئیس کمیته بین‌المللی المپیک، من و آقای سجادی راهی پکن شدیم و طی دیروز و امروز بازدیدی از محل برگزاری مسابقات داشتیم. امروز افتتاحیه است و فردا صبح ملاقات‌ها شروع می‌شود که نخستین ملاقات ما با رئیس کمیته ملی المپیک کره جنوبی است که فردی اثر گذار بوده و در IOC نیز عضویت دارد. بعد از آن با دو معاون توماس باخ دیدار می‌کنیم و سپس عازم کمپ ورزشی محل استقرار ملی‌پوشان کشور عزیزمان خواهیم شد.

رئیس کمیته ملی المپیک ادامه داد: دیدار با وزیر ورزش و رئیس المپیک چین نیز در برنامه‌ی ما است تا در راستای گسترش مناسبات ورزش همکاری داشته باشیم. همچنین صبح دوشنبه با توماس باخ جلسه خواهیم داشت و بعد از آن به ایران باز می‌گردیم.

صالحی امیری درباره جلسه با توماس باخ گفت: می‌خواهیم مجموعه تلاش‌های قهرمانان، مربیان و مدیران و در مجموع حق ورزش ایران و واقعیت‌های نسل جدید و پویا را به توماس باخ منعکس کنیم موفقیت‌های که در فوتبال، کشتی، کاراته و دیگر رشته‌ها داشتیم را منعکس کنیم.

وی عنوان کرد: دیدار با باخ با دو هدف انجام می‌شود که نخستین مورد جذب حمایت است. همچنین از او می‌خواهیم که موانع را از مقابل ورزش ایران بردارند که از جمله آنها تلاش برای رفع تعلیق جودوی ایران است. اصل تعلیق ظالمانه است و ما تلاش خواهیم کرد که این مسیر را هموارتر کنیم.

صالحی امیری در پاسخ به تعویق انتخابات کمیته ملی المپیک گفت: آن چیزی که برای ما اهمیت دارد، این است که هرچه سریع‌تر ثبات مدیریت شکل بگیرد. ما در سال آینده سه رویداد مهم در پیش داریم؛ بازی‌های کشورهای اسلامی، بازی‌های آسیایی و در نهایت بازی‌های جوانان. ما نمی‌توانیم بدون ثبات باشیم. به هر حال مجمع اسفند باید در این باره تصمیم بگیرد. پیشنهاد من برگزاری انتخابات در اولین فرصت است که به صلاح همه است.

منبع : مهر