راهپیمایی جاماندگان با نظم و سلامت برگزار می شود

راهپیمایی جاماندگان با نظم و سلامت برگزار می شود

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا زاکانی شهردار تهران، در جلسه ستاد جاماندگان راهپیمایی اربعین با مدیران شهری و مدیران مرتبط گفت: اربعین برای ما یک نعمت و تجمع و جلوه آخرالزمانی جبهه حق و برای ما افتخار است که این فرصت نصیب ما شد که خادم کسانی باشیم که دلشان در کربلا است در حالی که جسمشان امکان حضور در کربلا را پیدا نکرد.

شهردار تهران ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس، بیان کرد: معمولاً پایان جنگ را گرامی می‌دارند، اما ما آغاز جنگ را گرامی داریم و البته باید برای پایان آن نیز برنامه متنوع و بزرگی داشته باشیم، اما دلیل گرامی داشتن آغاز جنگ تحمیلی این است که این دفاع، مقدس و بر مبنای مکتب اسلام و امام (ره) حضور گسترده مردم با انگیزه پاک و خالصانه است.

زاکانی افزود: امیدواریم فردا در اربعین حسینی با هماهنگی جدی خدمتگزاری شایسته‌ای داشته باشیم و این خدمت باید از پنج ویژگی نظم، امنیت، سلامت (با توجه به بیماری مهلک کرونا فاصله گذاری و عدم تجمع باید مورد تاکید باشد)، خدمت و ایجاد و حفظ یک فضای معنوی برخوردار باشد.

وی با تاکید بر این موضوع که کیفی بودن خدمات و برنامه‌ها برای مراسم اربعین حسینی مهم است، تصریح کرد: کیفی بودن خدمات و برنامه‌ها از این جهت مهم است چرا که دل‌های مشتاق به این عرصه می آیند و این حضور نیازمند خدمات شایسته ای است و باید اعلام کنم ۷ منطقه شهرداری درگیر این مراسم است، اما بیشترین درگیری با منطقه ۲۰ است و اگر نیاز باشد مناطقی که درگیر نیستند را به عنوان پشتیبان شهرداری منطقه ۲۰ به میدان خواهیم آورد.

شهردار تهران با بیان اینکه باید فضا را به شکلی تنظیم کنیم که مسیر راهپیمایی جاماندگان اربعین دچار انسداد نشود، توضیح داد: در بحث حمل و نقل باید طوری عمل کنیم که حتی اگر کسی خواست از وسط مسیر برگردد، امکان این انتقال را داشته باشیم و حتی‌الامکان بار جمعیت به آخر مسیر منتقل نشود و گره در آن به وجود نیاید.

زاکانی افزود: با توجه به شرایط فعلی در عراق و وضعیت مناسب واکسیناسیون در کشور، پیش بینی می‌شود که راهپیمایی‌های اربعین در سراسر کشور پرشور تر از سال‌های گذشته برگزار شود بنابراین باید جمعیت را به گونه‌ای رهنمون کنیم که آسیبی به سلامت مردم وارد نشود.

وی بیان کرد: تا جایی که ممکن است باید کار به خود مردم واگذار شود چرا که در این صورت کارها با کیفیت بهتری انجام می‌شود و ما باید به عنوان نوکر در خدمت مردم باشیم و از کل ظرفیت‌های مردمی، موکب‌ها، پایگاه‌های بسیج و مساجد باید به بهترین نحو استفاده کنیم.

شهردار تهران با تسلیت رحلت آیت الله حسن زاده آملی او را عالم سالک و عارف برجسته خواند و اضافه کرد: همچنین باید درگذشت نوجوان فداکاری که برای نجات جان دیگران، جان خود را فدا کرد را نیز تسلیت عرض کنم.

منبع : مهر