رومنیگه: بابت انتقال آلابا به رئال مادرید عذر می‌خواهم

رومنیگه: بابت انتقال آلابا به رئال مادرید عذر می‌خواهم

به گزارش خبرگزاری تسنیم، نقش کلیدی‌ای که دو بایرن مونیخی سابق، دیوید آلابا و تونی کروس در قهرمانی رئال مادرید در لیگ قهرمانان اروپا ایفا کردند، سبب شد که بار دیگر هواداران باواریایی‌ها افسوس از دست دادن این دو ستاره ارزشمندشان را بخورند. در واقع این موضوع موجب به راه افتادن موجی از انتقادات علیه مدیران بایرن مونیخ بابت از دست دادن دو بازیکنی شد که شاید با ماندن‌شان می‌توانستند موجب ثبت افتخارات قاره‌ای بیشتری برای باواریایی‌ها شوند.

یکی از دلایل اصلی انتقال کروس و آلابا به رئال مادرید افزایش حقوق آنها پس از عدم تلاش باشگاه بایرن مونیخ برای جلب نظر‌شان بود. موضع سرسختانه مدیران باشگاه بایرن مونیخ برای باج ندادن به بازیکنانی که انتظاراتی فراتر از ساختارهای مالی تعریف شده در این باشگاه داشتند، سبب شد که دو تن از مهره‌های کلیدی این تیم ترجیح دهند به لالیگا بروند و در این میان یکی از افرادی که بیش از همه در معرض انتقاد قرار گرفت، کارل هاینتس رومنیگه، مدیر اجرایی سابق بایرن مونیخ بوده است. او هم اکنون اعتراف کرده که تصمیمش برای آزاد گذاشتن آلابا اشتباه بوده است.

رومنیگه به نشریه بیلد گفت: من بابت جدایی آلابا بسیار متأسفم و به همین دلیل عذر می‌خواهم. او قلب دفاع تیم ما بود و در زمان مربیگری فلیک سالی باورنکردنی را سپری کرد و در لیسبون قهرمان اروپا شد. جای خالی او در بایرن بسیار محسوس است. راستش را بخواهید این احساس واقعی من است.

مدیر اجرایی سابق بایرن مونیخ درباره تونی کروس که سال ۲۰۱۴ با قراردادی ۲۵ میلیون یورویی به رئال مادرید پیوست هم گفت: مدیربرنامه‌های او مبلغ بالایی را از ما طلب کرد،‌ آن‌قدر بالا که ما نمی‌توانستیم بپردازیم. به همین دلیل من فکر نمی‌‌کنم که این جابجایی حاصل اشتباه ما بوده باشد. درباره کیفیت کار او جای بحث نیست. او بازیکنی خارق‌العاده است اما موفقیت‌هایش به خاطر این هم هست که در باشگاهی بزرگ و زیر نظر مربیانی بزرگ کار کرده است.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم