رییس اقلیم کردستان عراق با هیات ایرانی دیدار کرد

رییس اقلیم کردستان عراق با هیات ایرانی دیدار کرد

به گزارش خبرگزاری مهر، «نیچیروان بارزانی» رییس اقلیم کردستان عراق، روز پنجشنبه ۱۷ خرداد ماه جاری در شهر اربیل از هیأت جمهوری اسلامی ایران متشکل از استانداران استان‌های هم‌مرز اقلیم کردستان و تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی ایران استقبال کرد.

در این جلسه، هر دو طرف از سطح عالی روابط میان اقلیم کردستان و جمهوری اسلامی ایران، ابراز خوشحالی کردند و بر گسترش فعالیت‌های بازرگانی و حمل و نقل در مرزهای مشترک تأکید کردند. همچنین چند پیشنهاد درباره افزایش خطوط مستقیم پروازی و نیز گسترش همکاری در زمینه‌های پزشکی و توریسم؛ به همراه بازگشایی یک منطقه آزاد تجاری را به بحث و تبادل نظر گذاشتند.

در این نشست، با اشاره به اشتراکات فراوان میان اقلیم کردستان و جمهوری اسلامی ایران؛ دو طرف، خواهان تقویت روابط و همکاری‌های مشترک میان یکدیگر شدند.

در بخش دیگری از این جلسه، هیأت جمهوری اسلامی ایران، از مسئولان اقلیم کردستان برای همکاری و سهولت در سفر عزاداران ایرانی که از طریق اقلیم کردستان به جنوب عراق سفر می‌کنند؛ تشکر و قدردانی کردند.

در این نشست، تعدادی از مسؤولان اقلیم کردستان از جمله «ریبر احمد» وزیر امور داخلی اقلیم کردستان، «فوزی هریری» رییس دیوان ریاست اقلیم کردستان، «امید خوشناو» استاندار اربیل، «فلاح مصطفی» دستیار رییس اقلیم کردستان، «عبدالله آکره‌ای» مشاور رییس اقلیم کردستان در امور ایران، «اسدالله رازانی» سرکنسول ایران در اربیل، «محمد محمودیان» سرکنسول ایران در سلیمانیه حضور داشتند.