زمان اعلام حکم نهایی پرونده اخاذی بنزما مشخص شد

زمان اعلام حکم نهایی پرونده اخاذی بنزما مشخص شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از رادیو مونت‌کارلو، قاضی دادگاهی که به اتهام کریم بنزما به عنوان شریک جرم در ماجرای اخاذی از متئو والبوئنا رسیدگی می‌کند اعلام کرد که تا صبح فردا (جمعه) مشخص خواهد شد که مهاجم فرانسوی رئال مادرید مجرم است یا بی‌گناه.

بنزما متهم است که ۶ سال پیش در نقش یک واسطه برای چند فرد باج‌گیر سعی کرده از هم‌تیمی سابقش در لیون و تیم ملی فرانسه، را متقاعد کند که مبلغ درخواستی باج‌گیرها را بپردازد تا آنها از انتشار یک فیلم خصوصی از او خودداری کنند. این پرونده از آن زمان تا کنون ادامه داشته و با اینکه در مقطعی اعلام شد که بنزما بی‌گناه بوده است، او همچنان ممکن است به عنوان یکی از شرکای جرم این پرونده شناخته شود.

در همین راستا وکلای بنزما به پاریس سفر کرده‌اند تا به نیابت از او در جلسه محاکمه او شرکت کنند. گفته می‌شود در صورت اثبات اتهام بنزما ممکن است او تا 5 سال زندانی و به پرداخت 75 هزار یورو جریمه نقدی متهم شود. قاضی پرونده نیز اعلام کرده است که حکم نهایی درمورد این پرونده تا فردا اعلام خواهد شد.

مایتره آنتوان وی، وکیل بنزما در جلسه محاکمه موکلش اعتراف کرد اصحت دارد که بنزما به والبوئنا پیشنهاد کرده برای جلوگیری از به دردسر افتادنش رقم درخواستی باج‌خواهان را بپردازد اما او هرگز برای انجام این کار هم‌تیمی سابقش را تحت فشار قرار نداده است و توصیه‌اش به بازیکن سابق تیم ملی فرانسه هم صرفاً یک پیشنهاد خیرخواهانه بوده است.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم