هیوندای سوناتا N لاین مدل 2021 +عکس

هیوندای سوناتا N لاین مدل 2021 +عکس

سوناتا N لاین ۲۰۲۱ اینجا می خواهیم در رابطه با مهمترین ویژگی ان لاین و لوگوی این برند صحبت کنیم؛ جائیکه انتظار از سوناتا در مقایسه با نسخه های استاندارد آن کاملا افزایش می یابد. در تازه ترین ها به معرفی خودرو سوناتا N لاین ۲۰۲۱ پرداخته ایم

همزمان با معرفی هیوندای سوناتا مدل ۲۰۲۰ به معرفی آن در گروه خودروی عصر ایران پرداختیم که جزئیاتش اینجا در دسترس قرار دارد. همانطور که عنوان شد این محصول کاملا متفاوت از سابقه سوناتا و بر اساس زبان طراحی جدید کمپانی کره ای شکل گرفته است.

اما برای علاقه مندان سوناتا طی روزهای گذشته یک رویداد جذاب خودرویی برگزار شد که طی آن تریم ان لاین مدل ۲۰۲۱ معرفی شد. همانطور که می دانید تریم ان لاین در واقع نسخه پرفورمنس محصولات هیوندای است که مدل های مختلفی را نیز براساس آن معرفی کرده ایم:     

سوناتا N لاین ۲۰۲۱؛ زیبا، خشن و اسپرت

اما سوناتا N لاین ۲۰۲۱ ؛ یک سدان خوش ساخت با چهره ای تهاجمی است که طیف گسترده ای از مخاطبان را هدف قرار می دهد. اینجا همچنان از گریل(جلوپنجره) با الگوی به اصطلاح “دهان ماهی” استفاده شده است. جزئیات اسپرت مانند ورودی هوا آبشش مانند در گوشه های بامپر(سپر) و عناصر کرومی نیز بر زیبایی کار افزوده اند.

در نمای جانبی علاوه بر خط شانه اثر گذار، رینگ های استاندارد ۱۹ اینچی نیز طراحی فوق العاده زیبایی دارند.

در نمای عقب نیز چراغ اصلی مرتبط و باریک همراه با دیفیوزر و خروجی های اگزوز کرومی دوقلو خبر از پیشرانه ای قدرتمند می دهند!

کابین؛ یک رسم دائمی سوناتا N لاین ۲۰۲۱

هیوندای همانند گذشته در زمینه ارائه یک کابین باکیفیت و کاربردی به خوبی عمل کرده است. در این قسمت علاوه بر کیفیت مناسب مواد اولیه بخش های مختلف می توان به امکاناتی مانند نمایشگر ۱۲.۳ اینچی نشانگر آمپر، نمایشگر ۱۰.۳ اینچی سیستم سرگرمی، سیستم صوتی از برند حرفه ای بوز، تهویه صندلی ها، شارژ بی سیم، سیستم تهویه اتوماتیک و … اشاره کرد.

ایمنی؛ یک سفارش کامل

در این قسمت باید به موارد مقابل اشاره کرد: دوربین با پوشش ۳۶۰ درجه، سامانه پارک خودکار(با استفاده از ریموت خودرو و بدون حضور در کابین می توانید خودرو را پارک کنید) و سیستم ترمز خودکار در دنده عقب، تشخیص هوشمند عابر، سنسورهای هشدار اطراف خودرو هنگام پارک، دستیار رانندگی در بزرگراه و سیستم کروز کنترل هوشمند(که خودرو را بصورت اتوماتیک بین خطوط نگه داشته و در عین حال فاصله با خودروهای دیگر را نیز حفظ می کند)، صندوق عقب با عملکرد درب هوشمند، تهویه هوشمند سرد و گرم برای صندلی های جلو، دوربین دید عقب با هدایتگرهای داینامیک و …

پیشرانه؛ داغ و آتشین

اینجا می خواهیم در رابطه با مهمترین ویژگی ان لاین و لوگوی این برند صحبت کنیم؛ جائیکه انتظار از سوناتا در مقایسه با نسخه های استاندارد آن کاملا افزایش می یابد.

برای سوناتای استاندارد داریم

در قسمت موتور چند گزینه مختلف وجود دارد که به بازارهای هدف این مدل مربوط می شود. موتور ۲ لیتری ۴ سیلندر با جعبه دنده ۶ سرعته اتوماتیک که این مجموعه ۱۵۸ اسب بخار خروجی و ۱۴۵ پوندفوت گشتاور دارد. موتور ۲.۵ لیتری تنفس طبیعی با ۱۹۱ اسب بخار خروجی و گشتاور ۱۸۱ پوندفوت. موتور ۱.۶ لیتری توربوشارژ ۴ سیلندر با ۱۸۰ اسب بخار خروجی و گشتاور ۱۹۵ پوندفوت.

در رابطه با سوناتا N لاین ۲۰۲۱

برای این نمونه از پیشرانه ۴ سیلندر توربوشارژ ۲.۵ لیتری با ۲۹۰ اسب بخار خروجی و گشتاور ۳۱۱ پوندفوت استفاده شده است. این مجموعه با جعبه دنده ۸ سرعته دوکلاچه هماهنگ می شود.

آمار مصرف سوخت برای سوناتای ان لاین ۲۰۲۱ با ۱۶۱۱ کیلوگرم وزن و عدم حضور سامانه تمام چرخ محرک برابر است با:

هر ۱۰۰ کیلومتر رانندگی در شهر ۱۰.۲ لیتر، در بزرگراه ۷.۱ لیتر و در حالت ترکیبی ۸.۷ لیتر.

قیمت پایه این محصول برابر با ۳۳۲۰۰ دلار و در نمونه ای که تصاویر آن را مشاهده کردید ۳۴۳۹۵ دلار است.