شوک به کشتی آزاد ایران در دو ثانیه/«کریمی» تنها امید کسب مدال طلا

شوک به کشتی آزاد ایران در دو ثانیه/«کریمی» تنها امید کسب مدال طلا

به گزارش خبرنگار مهر، دومین روز از رقابتهای کشتی آزاد قهرمانی آسیا از صبح امروز جمعه با برگزاری رقابتهای پنج وزن دوم در آستانه قزاقستان آغاز شده است. ملی پوشان ایران در پنج وزن نخست به یک مدال طلا و دو مدال برنز دست پیدا کردند.

در رقابتهای پنج وزن دوم هم ایران یک شانس مدال طلا و دو شانس مدال برنز دارد. دو ملی پوش کشورمان هم از دور مسابقات کنار رفتند.

کریمی به یک قدمی مدال طلا رسید

در وزن ۸۶ کیلوگرم علیرضا کریمی در دور اول با نتیجه ۵ بر ۲ گوان اوک کیم از کره جنوبی را مغلوب کرد. وی در دور دوم و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۱۰ بر صفر زوشن لین از چین را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۹ بر ۲ هایاتو ایشیگورو از ژاپن را مغلوب کرد و به دیدار فینا راه یافت. کریمی در این دیدار به مصاف عظمت دولت بیکوف از قزاقستان می رود.

gif;base64,R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw== - شوک به کشتی آزاد ایران در دو ثانیه/«کریمی» تنها امید کسب مدال طلا
علیرضا کریمی

محبی از دور مسابقات کنار رفت

در وزن ۹۲ کیلوگرم ارشک محبی در دور نخست با نتیجه ۱۰ بر صفر مقابل آرش یوشیدا از ژاپن مغلوب شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، محبی به گروه بازنده ها رفت. وی در دیدار شانس مجدد با نتیجه ۶ بر ۴ مغلوب گانخویاگ گانباتار از مغولستان شد و از دور رقابت ها کنار رفت.

4494798 - شوک به کشتی آزاد ایران در دو ثانیه/«کریمی» تنها امید کسب مدال طلا
ارشک محبی

ابوذری حذف شد

در وزن ۷۴ کیلوگرم حسین ابوذری در دور اول با نتیجه ۹ بر صفر شامیل ایساکوف از اردن را مغلوب کرد. وی در دور دوم و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۵ بر ۳ مغلوب ماگومدرسول اصلویف از بحرین شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله نیمه نهایی، ابوذری از دور رقابت ها کنار رفت.

4494799 - شوک به کشتی آزاد ایران در دو ثانیه/«کریمی» تنها امید کسب مدال طلا
حسین ابوذری

معصومی در دو ثانیه فینال را از دست داد

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم امیررضا معصومی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۱۰ بر صفر ضیاموحامت صفراف از ترکمنستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در حالی که برای رسیدن به فینال فقط دو ثانیه فرصت داشت و ۶ بر ۳ از لخاگواگرل مونختور دارنده مدال نقره و برنز جهان از مغولستان پیش بود، با فنی چهار امتیازی از حریف مواجه شد و اعتراض مربیان هم جواب نداد تا در نهایت ۸ بر ۶ مغلوب شود و شانس مدال طلا را از دست بدهد و به رده بندی برود.

4494807 - شوک به کشتی آزاد ایران در دو ثانیه/«کریمی» تنها امید کسب مدال طلا
امیررضا معصومی

رضایی از صعود به فینال بازماند

در وزن ۶۱ کیلوگرم یاسین رضایی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۶ بر ۶ و ضربه فنی هیون سیک سونگ از کره جنوبی را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله به مصاف کشتی گیری از قرقیزستان رفت و با شکست ۱۱ بر ۲ برابر این حریف از رسیدن به فینال بازماند و باید در رده بندی کشتی بگیرد.

4494808 - شوک به کشتی آزاد ایران در دو ثانیه/«کریمی» تنها امید کسب مدال طلا
یاسین رضایی